Wyślij PITa z centrum handlowego!

Pit-11Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego do końca kwietnia! W dniach 18-19 kwietnia 2015 r. możesz wysłać swojego PIT-a nawet podczas zakupów: przez dwa dni pracownicy małopolskiej administracji podatkowej będą czekać na Państwa w czterech galeriach handlowych w naszym regionie, by ułatwić rozliczenie.

Pomogą oni wypełnić zeznanie podatkowe i od razu wysłać je elektronicznie bezpośrednio do właściwego urzędu skarbowego.  A wszystko to szybko, sprawnie i zupełnie za darmo.

Druga edycja tegorocznej akcji „Szybki PIT w galerii handlowej” odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia (sobota i niedziela) w godzinach 10.00-18.00 w centrach handlowych w największych miastach Polski. W samym województwie małopolskim akcja odbędzie się w czterech miejscach – w Nowym Targu, w Tarnowie oraz w dwóch centrach handlowych w Krakowie.

Na specjalnych wyznaczonych stanowiskach informacyjnych ciągły dyżur będzie pełniło kilkoro ekspertów z urzędów skarbowych. Udzielą oni szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Najważniejsze jednak jest to, że eksperci pomogą wprowadzić PIT-a do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet do właściwego urzędu skarbowego. Na miejscu otrzymają Państwo także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania. Pomoc urzędników jest w pełni darmowa i nie wiąże się ze spełnieniem jakichkolwiek warunków.

– Jesteśmy nowoczesną administracją nastawioną na potrzeby naszego klienta.Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom podatników i ułatwić im złożenie swojego zeznania podatkowego poprzez tworzenie dodatkowych stanowisk obsługi poza urzędami skarbowymi – mówi Konrad Zawada, ogólnopolski koordynator akcji i rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Krakowie.

Wysłanie rocznego zeznania PIT przez system e-Deklaracje to najłatwiejszy, najszybszy i zupełnie darmowy sposób rozliczenia swojego podatku.  Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2014 roku. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonania wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest, by mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2013 roku – informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. –  Zapraszamy do galerii handlowych w całym kraju. Z naszą pomocą bardzo szybko wypełnicie Państwo swojego e-PIT-a – przekonuje Konrad Zawada.

W Małopolsce kwietniowa odsłona akcji zostanie zorganizowana w innych miejscach niż w poprzedniej, marcowej edycji. Następujące centra handlowe biorą obecnie udział w akcji „Szybki PIT w galerii handlowej”:

Kraków – Centrum Handlowe M1, al. Pokoju 67

Kraków – Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11

Nowy Targ – Galeria Nowotarska (Buy & Fly), ul. Królowej Jadwigi 17

Tarnów – Centrum Handlowe MAX, ul. Szkotnik 1a


Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Źródło:

US Kraków-Podgórze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *