XII Międzynarodowy Bieg Skawiński – 10 maja 2014 r.

DSC_7444Miło nam poinformować wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu, że trwają już zapisy do XII Międzynarodowego Biegu Skawińskiego, który odbędzie się 10 maja 2014 r. w Skawinie.

Zapraszamy biegaczy, rolkarzy i chodziarzy Nordic Walking do wzięcia udziału w tym swoisty święcie biegowym. Bieg Skawiński w roku br. będzie szczególnym wydarzeniem w życiu miasta albowiem rozpocznie obchody rocznicowe na okoliczność 650-lecia powstania miasta Skawina.

Jak zwykle w godz. dopołudniowych biegi rozpoczynają najmłodsi, przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

O godz. 14.30 na trasę Skawina – Radziszów – Skawina wyruszą rolkarze biorąc udział w III Biegu Skawińskim na Rolkach – 9km a o godz. 15.30 wyruszą biegacze w ramach Biegu Głównego – 10km. Start zaplanowano na głównej ulicy miasta Żwirki i Wigury z metą w Parku Miejskim w Skawinie.

W ramach biegu głównego rozgrywane będą VI Mistrzostwa Polski Energetyków oraz V Mistrzostwa Gminy Skawina. Trasa posiada atest PZLA, jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Dla najlepszych czekają nagrody pieniężne za miejsca oraz dodatkowo za rekord trasy, puchary, oryginalne statuetki, nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu otrzymuje pakiet sponsorski, numer startowy z imieniem i nazwiskiem, koszulkę sportową(techniczną) z nadrukiem nawiązującym do 650 – lecia lokacji miasta, a na mecie niepowtarzalny odlewany medal, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem.

Wszyscy dorośli kończący biegi zgodnie z regulaminem biorą udział  w losowaniu dodatkowych nagród (telewizory LCD). Serdecznie zapraszamy 10 maja do udziału w imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona. Szczegóły oraz zapisy do biegu: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1034  oraz  na stronach www.biegskawina.pl, www.maratonypolskie.pl, i www.facebook.com/bieg.skawinski.

Program:

• 11.00 –  Biegi dla dzieci i młodzieży

• 13.45 – Nordic Walking 2km

• 14.30 – III Bieg Skawiński na rolkach 9km

• 15.30 – Bieg Główny 10km

• 17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

_Afisz_BIEG SKAWIŃSKI_2014

Źródło:
Adam Mrowiec – Dyrektor Biegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *