XIII Bieg Skawiński już 9 maja 2015 r. Uwaga na utrudnienia w ruchu

003G9057XIII Międzynarodowy Bieg Skawiński już 9 maja 2015 r. Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się już teraz. Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Z chwilą nadania 1000 numeru w biegu głównym oraz 1300 numeru w biegu na rolkach (po dokonaniu opłaty startowej) organizator zamyka zapisy.

Jako pierwsi o godz. 11.00 wystartują dzieci i młodzież. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzecze” obok Parku Miejskiego. Każdy uczestnik otrzyma oryginalny pamiątkowy medal, dyplom oraz napój a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących 500 osób). Następny punkt programu to wyścig rolkarzy o godz. 14.30 w ramach IV Biegu Skawińskiego na Rolkach na dystansie 9 km (limit startujących 200 osób).

Niewątpliwie gwiazdą tego wyścigu będzie Wojciech Baran z Lubina, zwycięzca poprzedniej edycji oraz tegorocznego Maratonu Cracovia na Rolkach. Na godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego na 10km, w ramach którego rozgrywane będą VII Mistrzostwa Polski Energetyków oraz VI Mistrzostwa Gminy Skawina. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina- Radziszów- Skawina. Trasa jest łatwa o niewielkim  przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Mamy przyjemność zakomunikować, że Główne Nagrody w tegorocznej edycji to dwa telewizory Toshiba 40” LED, zwycięzcy zostaną wylosowani spośród wszystkich uczestników biegu głównego i wrotkarskiego, którzy ukończą bieg zgodnie z regulaminem.

Dla najlepszych czekają nagrody pieniężne za miejsca oraz dodatkowo za rekord trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tą okazję oraz nagrody rzeczowe.

Każdy z uczestników biegu otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną z nadrukiem, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród.

Serdecznie zapraszamy 9 maja 2015 r. do udziału w naszej imprezie; miła i prawdziwie sportowa atmosfera zapewniona. Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii parku miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 9 maja 2015 r. od godz. 8.30 do godz. 14.00 – bieg wrotkarski i 15.00 – bieg główny.

Bieg Skawiński uczestniczy w Ogólnopolskiej Akcji “Polska Biega”.

Dodatkowe nagrody dla najlepszego radziszowianina i radzidzowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

W dniu biegu tj. 9 maja 2015. w godz. 14.15 – 16.30   droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość  wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

Link do regulaminu i zapisów dzieci:

http://www.biegskawina.pl/index.php/strony_id_133.html

Link do zapisów dorosłych: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1483

Szczegóły na stronach: http://www.biegskawina.pl/index.php/strony_id_1.html http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=3&action=5&code=31507
oraz bieżące informacje na https://www.facebook.com/bieg.skawinski

Zawody obsługuje firma Datasport.

Program:

 8.30 –  Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli ,rolki)
11.00- Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15- Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży
12.15- Nordic Walking-2km
14.30- IV Bieg Skawiński na Rolkach – 9km
15.30- Bieg Główny – 10km
17.30- Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

003G9057

Projekt współfinansowany ze środków  Gminy Skawina, Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Krakowskiego.

Źródło:
Adam Mrowiec

info_bieg2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *