XIII Międzynarodowy Bieg Skawiński – podsumowanie (ZDJĘCIA)

DSC_0029Dnia 9 maja 2015 r. w Skawinie odbyła się kolejna, już XIII edycja Biegu Skawińskiego.  Do Skawiny zjechali biegacze i rolkarze niemal z całej Polski. Pogoda dopisała jak zawsze, kilkanaście stopni ciepła,  zero deszczu, idealne warunki  do biegania. Sąsiedztwo parku miejskiego o tej porze roku  dodawało wspaniałego uroku oraz umożliwiało optymalne warunki przygotowania się do startu.

W godz. dopołudniowych tradycyjnie  jako pierwsi walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli przedszkolaki a następnie, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich na odpowiednich dystansach od 100m do 1500m.

Frekwencja rekordowa w sumie ok. 500 młodych biegaczy przekroczyło linię mety. Wszyscy młodzi biegacze otrzymali dyplomy, oryginalne medale i napoje a  najlepsi z każdej kategorii nagrody rzeczowe.

O godz. 12.30  wyruszyli uczestnicy Nordic Walking. Dwudziestu pięciu  „chodziarzy z kijami” ukończyło 2 km trasę a najlepszymi okazali się Ptaś Jolanta i Młocek Ignacy. Wszyscy maszerujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale a pierwsze trójki stały się posiadaczami oryginalnych statuetek wykonanych przez firmę Treko Laser.

Następnym punktem programu był wyścig rolkarzy na 9km trasie w ramach IV Biegu Skawińskiego na Rolkach. Wśród 167 rolkarzy bezkonkurencyjny okazał się Baran Wojciech z Lubina drugie miejsce Chojnacki Bartosz Warszawa trzecie miejsce Solga Mateusz Tarnowskie Góry a wśród kobiet Czusz Magdalena Tomaszów miejsce pierwsze, Karaś Dominika Warszawa  miejsce drugie i Żądło Martyna Dąbrowa Górnicza miejsce trzecie. Baran Wojciech to najlepszy zawodnik w tej dyscyplinie w Polsce zwycięzca tegorocznego Maratonu Cracovia na Rolkach.

Oczekiwany Bieg Główny na 10 km tradycyjnie rozpoczął się o godz. 15.30. Atestowaną trasę Skawina-Radziszów i z powrotem ukończyło 972 biegaczy z siedmiu państw w tym 128 mieszkańców Gminy Skawina co jest nowym rekordem frekwencji. Jako pierwszy na mecie zameldował się reprezentant Kenii Kimaiyo Hilary z czasem 29.40s. METTO David (Kenia) miejsce drugie, KOMON Moses (Kenia) miejsce trzecie a czwarty linię mety przebiegł Andrzej Lachowski z Krakowa. Wśród pań miejsce pierwsze Kucharska Ewa z Pszczyny, miejsce drugie Cader Agnieszka z Zabierzowa i trzecie Golec Paulina z Krakowa.

W ramach Biegu Skawińskiego odbyły się VII Mistrzostwach Polski Energetyków w biegu na 10 km. W tej kategorii mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami okazali się Starzyński Dariusz z Sędziszowa i Drzyzga- Błaszczyk Anna z Dobczyc a drużynowo ETHOSENERGY POLAND S.A.

W kategorii VI Mistrzostw Gminy Skawina w biegu na 10km najlepszym okazał się Opyrchał Wojciech Wielkie Drogi , Palka Wojciech Skawina miejsce drugie  i Starzak Paweł  Skawina miejsce trzecie. Wśród kobiet „Mistrzynią Gminy Skawina” została Katarzyna Liskiewicz Radziszów, Motyl Magdalena Radziszów miejsce drugie i Madej Agnieszka Skawina miejsce trzecie. Najlepsi rolkarze i biegacze otrzymali nagrody pieniężne, puchary, nagrody rzeczowe a wszyscy uczestnicy pamiątkowe koszulki i medale oraz dyplomy z wydrukowanym czasem i miejscem.

Na zakończenie całej imprezy wszyscy uczestnicy biegu głównego i rolkarskiego brali udział w losowym podziale dodatkowych nagród łącznie z dwoma Telewizorami 40” LED. Dodatkowe nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” dla najszybszego radziszowianina i radziszowiankę, którymi okazali się Papież Marcin i Liskiewicz Katarzyna.

Centrum Aktywnej Rehabilitacji – Flisak ze Skawiny  zafundowało bezpłatny masaż regeneracyjny dla chętnych rolkarzy i biegaczy. Kolejny „festiwal  biegania” w Skawinie zakończony i z pewnością bardzo udany, o czym świadczą frekwencja (ok. 1700 uczestników), bardzo przychylne komentarze i opinie oraz max. ilość punktów rankingowych na www.maratonypolskie.pl. Serdeczne podziękowania i gratulacje składają organizatorzy wszystkim uczestnikom za przyjazd do Skawiny i udział w naszej imprezie. Powodem do dumy dla organizatorów może być tak liczny udział w imprezie dzieci oraz mieszkańców gminy Skawina a szczególności kobiet.

Bieg Skawiński kolejny już raz bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Tradycyjnie organizatorem XIII Międzynarodowego Biegu Skawińskiego i VII Mistrzostw Polski Energetyków był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, współorganizatorzy to: Centrum Kultury i Sportu, Gimnazjum nr 1 i Stowarzyszenie Sportowe „Skimka”.

Podziękowania dla wolontariuszy: uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 1 w Skawinie, uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie. Serdeczne podziękowania dla wszystkich miłośników biegania i ruchu na świeżym powietrzu, którzy po prostu byli, pomagali i wspierali nas.

Gorące podziękowania i słowa uznania dla sponsorów, darczyńców i partnerów, którzy poprzez pomoc finansową i wsparcie organizacyjne przyczynili się do wzorowej organizacji imprezy, w szczególności: Valeo Autosystemy Sp. z o.o. – Partner Generalny Biegu, Tauron Dystrybucja S.A., NPA Skawina, CEZ Skawina S.A., Ferro S.A., TrekoLaser Sp.z o.o., P.G.”Geoprzem”, ZPH”Frezwid” sp.j., Krakowski Bank Spółdzielczy, Energoprojekt Katowice S.A., Gomibud Sp.z o.o., Centrum Handlowe Galeria Skawina, Sklep Biegacza, MPEC S.A. , „Talbud-A, „Waśpol”Sp.j. , „An-Kam” Hurtownia Kamienia Naturalnego, Hotel „Dworek Skawiński”, OML-Skawina, Flisak-Centrum Rehabilitacji, „Lajkonik Snack”, „Bahlsen”Sp.z o.o., „Grana”Sp.z o.o., Borex-Becon, Masarnia Gubała.

Organizatorzy wyrażają serdeczne podziękowania dla Policji i Straży Miejskiej w Skawinie oraz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Skawinie, Korabnikach, Radziszowie, Rzozowie, Jaśkowicach, Woli Radziszowskiej, Facimiechu, Kopance i Krzęcinie za wzorową organizację ruchu drogowego dzięki, której uczestnicy czuli się bezpiecznie. Podziękowania dla  ratowników medycznych z Pogotowia Ratunkowego i Służby Maltańskiej w Skawinie oraz z Motocyklowego Ratownictwa Medycznego R2 w Krakowie za profesjonalne zabezpieczenie imprezy.

Za powstałe utrudnienia w ruchu kołowym wszystkich serdecznie przepraszamy!!!

Mężczyźni bieg główny:

  1. KIMAIYO Hillary KEN 00:29:40
  2. METTO David Eldoret KEN 00:30:09

3 .KOMON Moses masai Eldoret KEN  00:30:11

  1. LACHOWSKI Andrzej Kraków POL 00:32:40
  2. KALINOWSKI Zbigniew Częstochowa POL 00:33:46 6. BUJAŁA Michał Jawor POL  00:33:51

 

Kobiety bieg główny:

  1. KUCHARSKA Ewa Pszczyna POL 00:35:46
  2. CADER Agnieszka Zabierzów POL 00:37:05
  3. GOLEC Paulina Kraków POL 00:37:31
  4. BRYCH-PAJAK Ewa Czestochowa POL 00:38:07 /
  5. HAYDER Kamilia Wieliczka POL 00:38:37
  6. DRELICHARZ Joanna Marta Nova Milanese ITA 00:40:28

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym z budżetu Gminy Skawina

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Pełny zestaw wyników pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results1455/

DSC_0029

DSC_0568

DSC_0159

WSZYSTKIE ZDJĘCIA:

Link rolki: https://picasaweb.google.com/100197140903121415008/XIIIMiedzynarodowyBiegSkawinski9MajaRolki?authuser=0&feat=directlink

Link bieg główny cz. 1

https://picasaweb.google.com/100197140903121415008/XIIIMiedzynarodowyBiegSkawinski9MajaBiegDorosliCzesc1?authuser=0&feat=directlink

link bieg główny część 2

https://picasaweb.google.com/109781651942885185896/XIIIMIEDZYNARODOWYBIEGSKAWINSKI9MajaBiegDorosliCzesc2?authuser=0&feat=directlink

link dzieci

https://picasaweb.google.com/100197140903121415008/XIIIMiedzynarodowyBiegSkawinski9Maja2015?authuser=0&feat=directlink


Zdjęcia wykonał Roman Kierzkowski.

Źródło:
Bieg Skawiński – Adam Mrowiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *