XV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Powiatu Krakowskiego

PCK_Krakow_SkawinaW tym roku już po raz XV odbędą się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK Powiatu Krakowskiego. Zawody rozegrane zostaną 13 maja 2015 r. na terenie Gimnazjum nr 1 w Skawinie, ul. Witosa 4 w godzinach: 10.00-16.00.

Organizatorem zawodów jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża – Delegatura w Krakowie dla Powiatu Krakowskiego. Realizowane są w ramach projektu „Wiedza na wagę życia” współfinansowanego ze środków Powiatu Krakowskiego.

Celem mistrzostw jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków przez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Zawody rozegrane zostaną w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W sumie wystartuje 13 drużyn ze szkół z powiatu krakowskiego (8 gimnazjów, 5 szkół ponadgimnazjalnych).

PCK_Krakow_Skawina

W zawodach wezmą udział pięcioosobowe drużyny. Zadania konkursowe (4 scenki pozoracyjne, zadanie związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową oraz test) sprawdzą wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, zdobyte m. in. na kursach i pokazach pierwszej pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Na uczestników czekają także zadania niespodzianki.

W organizacji zawodów pomagać będą ratownicy PCK z Grupy Ratownictwa PCK „Kraków”, członkowie Grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK w Krakowie, instruktorzy pierwszej pomocy PCK i inni wolontariusze. Sędzią Głównym zawodów będzie Sebastian Imiałek – instruktor pierwszej pomocy PCK.

Źródło:
PCK w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *