XV zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 27 stycznia 2016 r. (VIDEO)

_SkawinaSesja27 stycznia 2016 r. o godz. 9:00 w sali Pałacyku „Sokół” w Skawinie ul. Mickiewicza 7, odbyła się XV zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie. Poniżej przedstawiamy Państwu porządek obrad. Znalazły się w nim m.in.: uchwała w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy, w sprawie wskazania przedstawicieli Rady Miejskiej w Skawinie do składu komisji ds. stypendiów sportowych, w sprawie przedłużenia terminu załatwienia dwóch skarg z dnia 14 grudnia 2015 r. i 28 grudnia 2015 r. oraz nasza petycja w sprawie wprowadzenia nagrań video z komisji radnych. W projekcie uchwały znalazła się odmowa rejestracji na video komisji radnych. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem VIDEO. 

Nagranie VIDEO udostępnione przez Urząd Miasta i Gminy Skawina:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=PU5LnKnmRgc”]

Porządek obrad XV zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie w dniu 27 stycznia 2016 roku (zmieniony w trakcie sesji):

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad i protokołu XIV zwyczajnej sesji.
 3. Pisemna informacja z realizacji uchwał podjętych w ostatnim kwartale 2015 r.
 4. Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XLIII/437/10 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 28 kwietnia 2010r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Skawina – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina; referujący: Tomasz Bugajski – Kierownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej).
 5. Uchwała w sprawie określenia kryteriów rekrutacji na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skawina, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina; referujący: Marek Marzec – Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury).
 6. Uchwała w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej i gimnazjum posiadających obwód, dla których organem prowadzącym jest Gmina Skawina, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina; referujący: Marek Marzec – Kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury).
 7. Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr VII/84/11 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 maja 2011 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami Gminy Skawina zmienionej uchwałą nr XXXIV/425/13 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 28 sierpnia 2013 r. w sprawie zmiany uchwały nr VII/84/11 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 maja 2011 roku w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami Gminy Skawina drugie czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący: Grzegorz Stachura – Kierownik Wydziału Mienia i Geodezji).
 8. Uchwała w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy – drugie czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Anna Łabuda – Radca Prawny).
 9. Uchwała w sprawie petycji o wprowadzenie audiowizualnej rejestracji przebiegu posiedzeń komisji Rady Miejskiej w Skawinie przez odpowiednich pracowników oraz udostępniania na stronie BIP i/lub na stronie internetowej gminaskawina.pl – jedno czytanie. ( referujący Przewodniczący Rady Miejskiej).
 10. Uchwała w sprawie wskazania przedstawicieli Rady Miejskiej w Skawinie do składu komisji ds. stypendiów sportowych – jedno czytanie.(referujący Przewodniczący Rady).
 11. Uchwała w sprawie przedłużenia terminu załatwienia skargi z dnia 14 grudnia 2015 r. – jedno czytanie. ( referujący Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).
 12. Uchwała w sprawie przedłużenia terminu załatwienia skargi z dnia 28 grudnia 2015 r. – jedno czytanie. ( referujący Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).
 13. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
 14. Wolne wnioski i zapytania.
 15. Zamknięcie sesji.

Projekty uchwał dzięki naszym działaniom dostępne dla każdego mieszkańca w BIP:

PROJEKTY UCHWAŁ na sesję

_SkawinaSesja

 

11 response to "XV zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 27 stycznia 2016 r. (VIDEO)"

 1. Przez: busom nie Zamieszczono: 1 lutego 2016

  Ale numer, radna jeździ autobusem a nie tak dawno na sesji jako środek transportu wskazywała busy. Nowe doświadczenie spowodowane zmianą miejsca zamieszkania?

 2. Przez: sesje Zamieszczono: 31 stycznia 2016

  Panie radny Fugiel oglądalność sesji na YT za każdym razem zaliczałaby ponad tysiąc gdy radni oraz burmistrzowie na portalach społecznościowych, wrzucali linki i mieli ochotę pochwalić się swoją pracą, podzielić wiedzą z mieszkańcami. Większość oczywiście woli wrzucać focie z oficjalnych imprez w których bierze udział, jak jest w odstawce to pozostają im widoczki z wycieczek. Jakie budujecie społeczeństwo obywatelskie takie ono jest. Propaganda sukcesu Adama Najdera i jego dzieło dalej ma się dobrze, w postaci strony UMiG, biuletynów wydawanych w tysiącach egzemplarzy , doszedł Facebook i Telewizja Skawina. Wydania “Biuletynu Informacyjnego” Nr 35 nakład 5 000 egz.- 14 391,00 zł. Nauczeni żyć z podatków oraz kredytów jakie gmina musi zaciągać na prowadzenie inwestycji, “zapominacie” o szukaniu oszczędności tam gdzie można je znaleźć.

  • Przez: so Zamieszczono: 31 stycznia 2016

   Urzędnicy podlegli i kadra nauczycielska też mogliby umieszczać linka do sesji. W budowę społeczeństwa obywatelskiego powinni zostać zaangażowani wszyscy. No tak ale pewnie wołaliby kasę za każdego linka i laika. Oni nic darmo nie zrobią dla tej gminy.

 3. Przez: miom zdaniem Zamieszczono: 30 stycznia 2016

  Jeśli radni chcą poznać pracę w innych radach i komisjach to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie by złożyli petycja do powiatów i innych urzędów a nie pytali czy zrobił to za nich Marcin Hałat. Są w sieci nagrania tych co nie mieli problemu i podeszli do sprawy co nie zabronione jest dozwolone.
  Radny Majdzik proszę linka http://polityczna.tv/transmisja/komisja/
  Transmisja aktywna jest podczas posiedzeń Komisji. Źródło Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
  Panie radny Zając nie musi mieć nikt pańskiej zgody na rejestrowanie posiedzeń. Poinformować to nie znaczy prosić o zgodę to tylko ukłon w kierunku by ktoś nie paplał beznamiętnie do kamery lub mikrofonu.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 2 lutego 2016

   Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Witold Grabiec jak i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marcin Hałat wmawiali redaktorowi w trakcie sesji, że komisje sejmowe nie są nagrywane (tu fragment: https://youtu.be/qeHsJxb4ojg?t=1h2m37s)
   Ale to nieprawda, że nie są nagrywane, bo tutaj można je sobie pooglądać i posłuchać -> https://www.youtube.com/…/UCpCbTg8FQSRRN-05sTlhvaw/videos

 4. Przez: XV zwyczajna Zamieszczono: 30 stycznia 2016

  Kawał dobrej lekcji poglądowej dla mieszkańców i nie tylko, jak wygląda gościnność w wydaniu Rady Miejskiej i sposób prowadzenia posiedzeń. Tragedia panie przewodniczący, normalnie gdy człowiek czegoś nie wie, to nie zabiera głosu a tym bardziej nie podważa tego co mówią rozmówcy. Pana emocje udzieliły się innym radnym którzy nie błysnęli również w dyskusji dotyczącej petycji. Solidarność partyjna przypominała wypisz wymaluj to co widzimy podczas posiedzeń sejmowych.
  Szkoda, że nie interesujecie się wydatkami w gminie przedstawionymi w Rejestrze Umów. Pani sołtys dała plamę na całej linii i najnormalniej zachowała się bezczelnie wobec redaktora tego portalu, proponując mu dociekanie czy to było krzesło czy fotel za 1500 zł. Przewodniczący udawał, że nie wie kto finansuje Telewizję Skawina dokąd na ziemię nie sprowadził go burmistrz Ożóg.

  • Przez: długa noc Zamieszczono: 30 stycznia 2016

   Strażacy przyzwyczajeni do sytuacji kryzysowych, starali się nie dolewać wody do ognia. 🙂
   Radny Skuta bąknął coś o działalności gospodarczej i nagrywaniu. Radny Fugiel się zagalopował z finansowaniem bo za blisko przebywa Adama Najdera. Komisja rewizyjna powinna dokładnie przeglądnąć rejestry, przypadkowość zleceń, podsumować wydatki w wydziałach.
   Generalnie odpowiada za to burmistrz ale może rok to mało by to ogarnął.

  • Przez: zosia Zamieszczono: 30 stycznia 2016

   Ja lubię oglądać sesję ze względu na tych młodych radnych siedzących po lewej stronie patrząc od radnej Bały. Bynajmniej nie szukam sensacji. Może z pozoru sprawiają wrażenie takich nieśmiałych.

  • Przez: Oburzona Zamieszczono: 31 stycznia 2016

   Redaktorze powinieneś zdecydowanie zareagować na bezczelne uwagi sołtys Bały(nie pisze radnej,bo ona na każdej sesji zachowuje się jak sołtys,a nie jak radna Rady Miejskiej). Proponuję podjąć temat jej zachowania na portalu, żeby zobrazować kogo mamy w Radzie i jaki mają stosunek do mieszkańców.Argumenty radnych-bezradnych o wysokich kosztach filmowania komisji nijak się mają do wszechobecnego marnowania publicznych pieniędzy w gminie,przykład z ostatnich dni kolejna zmiana organizacji ruchu na oś.Rzepnik(jak wieść gminna niesie cała ta zabawa ze znakami kosztowała już ok.80 000zł)

   • Przez: zniesmaczony Zamieszczono: 31 stycznia 2016

    Dla mnie jej wypowiedź odnośnie szukania sensacji, nagrywanie sesji czy komisji jest czymś koszmarnym. Pani Sołtys ma poważne problemy z pełnieniem obowiązków do których należy również budowanie społeczeństwa obywatelskiego. Jest tyle radości w niej i miłego sposobu bycia co w naszej księgowej. Być może na poborcę podatkowego bardziej się nadaje niż na radną, miejską w dodatku. Redaktor wykazał się anielską cierpliwością i nie sądzę by ktokolwiek był wstanie przeciwstawić się takiej zajadłości i pianie jaką toczyli “radni”.

   • Przez: Redakcja Zamieszczono: 2 lutego 2016

    Szanowna Oburzona, dla nas to oczywiste, że radny, członek najważniejszego organu stanowiąco-KONTROLNEGO w gminie jakim jest rada miejska, członek Komisji Rewizyjnej, czyta i analizuje rejestry umów nie tylko urzędu, ale i biblioteki (chociaż ma nieaktualne rejestry w BIP), CKiS, i innych jednostek. Próbuje wyciągać wnioski, składać interpelacje, szukać oszczędności. A tu nic.
    Radna Zdzisława Bała – przynajmniej takie mamy odczucia, to wydawało się że na sesji jakby w ogóle nie wiedziała o czym redaktor naczelny mówi, o jakich rejestrach…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *