XVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 27 kwietnia 2016 r. (VIDEO)

_SkawinaSesja27 kwietnia 2016 r. o godz. 9:00 w sali Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się XVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie. Poniżej przedstawiamy porządek obrad wraz z projektami uchwał, które procedowali wybrani przez Was radni. Na sesji pochylali się m.in. nad projektami uchwał: w sprawie zatwierdzenia wniosków i zaleceń pokontrolnych Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie, w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie, Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie, w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta i Gminy Skawina konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2017…

Nagranie VIDEO udostępnione przez Urząd Miasta i Gminy Skawina:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=scPwMo1dC7Y”]

Porządek obrad XVIII zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie  w dniu 27 kwietnia 2016 roku.

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przyjęcie porządku obrad i protokołu XVII zwyczajnej sesji.
 3. Pisemna informacja z realizacji uchwał podjętych na sesjach w I kwartale br.
 4. Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2016 rok – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
 5. Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy),
 6. Uchwała w sprawie zmiany uchwały nr XVII/215/16 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 23 marca 2016 roku – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca: Teresa Wątor – Skarbnik Gminy).
 7. Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina zadania własnego Województwa Małopolskiego – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca Dorota Książek – Kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej).
 8. Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Małopolskiego – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca Dorota Książek – Kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej).
 9. Uchwała w sprawie zmiany uchwały własnej Rady Miejskiej w Skawinie Nr XV/196/16 z dnia 27 stycznia 2016 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Krakowskiego – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referująca Dorota Książek – Kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej).
 10. Uchwała w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący Michał Grzeszczuk – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie).
 11. Uchwała w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący Zdzisław Procki – Dyrektor Pogotowia).
 12. Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący Grzegorz Stachura – Kierownik Wydziału Mienia i Geodezji).
 13. Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych dla Policji – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, referujący Norbert Rzepisko – Zastępca Burmistrza).
 14. Uchwała w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta i Gminy Skawina konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego na rok 2017 – pierwsze czytanie (projekt Przewodniczącego Rady Miejskiej, referujący: Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej).
 15. Uchwała w sprawie powołania Skawińskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu – drugie czytanie (projekt Przewodniczącego Rady Miejskiej; referujący: Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej).
 16. Uchwała w sprawie powołania Komisji doraźnej ds. przeprowadzenia wyborów Skawińskiej Rady Seniorów – jedno czytanie (projekt Przewodniczącego Rady Miejskiej; referujący: Witold Grabiec – Przewodniczący Rady Miejskiej).
 17. Uchwała w sprawie zatwierdzenia wniosków i zaleceń pokontrolnych Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie – jedno czytanie (projekt Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie, referujący: Józef Niechaj – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).
 18. Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi z dnia 26 stycznia 2016 r. – jedno czytanie (projekt Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie, referujący: Józef Niechaj – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej).
 19. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
 20. Wolne wnioski i zapytania.
 21. Zamknięcie sesji.

Porządek obrad i projekty uchwał dostępne są w BIP Gminy Skawina pod adresem:

http://bip.malopolska.pl/umigskawina/Article/get/id,1191626.html

Skawina_Sesja_Petycja

40 response to "XVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie 27 kwietnia 2016 r. (VIDEO)"

 1. Przez: for you Zamieszczono: 20 maja 2016

  już nie wiem która to w sumie sesja Rady Miejskiej w Skawinie na której przewodniczący rady miejskiej przerywa radnym, mieszkańcom nie pozwala im dojść do słowa często zdaje się nawet że wprost uniemożliwia wypowiedzieć się w danej kwestii żeby to czasem nie zostało ujawnione na wizji (mam takie wrażenie po zapytaniu na tej sesji przez radnego marka Fugiela)
  Zwłaszcza smutna jest ta częśc na koncu – gdy wypowiada się 80-letni mieszkaniec.

 2. Przez: mieszkanka skawiny Zamieszczono: 20 maja 2016

  Gydyby “władza” słuchała czasem takich ludzi, jak ten starszy pan, miasto rozwiązałoby wiele, wiele spraw już dawno. Ten pan widzi, zgłasza, chce mu się interweniować. A “urzędnicy” (pomijając nietaktowne, wręcz niegrzeczne zachowanie Pana Grabca w stosunku do tego pana) zabunkrowani w urzędzie nie widzą nic poza paragrafem, przepisem, uchwałą (nawet najdurniejszą). Przepisy przepisami, ale dlaczego urzędnik gdy zostaje urzędnikiem przestaje słuchać głosu rozsądku (jak nie swojego, to przynajmniej mieszkańców). Ten fragment sesji dotyczący ul. Krakowskiej 17 to smutna ilustracja patologii naszego zbiurokratyzowanego urzędu. Co tam obywatel, niech żyją przepisy.

 3. Przez: do końca Zamieszczono: 1 maja 2016

  TO WSZYSCY POWINNI OGLĄDNĄĆ
  Panie Przewodniczący to jak pan traktuje mieszkańców gminy to karygodne. Szanowna Rado Miejska podczas jednej sesji, Przewodniczący dwukrotnie obraził gości swoim zachowaniem.
  Ten tupet i arogancja przerasta wszystko. Jak Wam nie wstyd, że ktoś o takim stosunku do mieszkańców reprezentuje Radę Miejską. Zgroza
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=6h35m42s

  • Przez: CK Zamieszczono: 1 maja 2016

   Ogrodzenie z siatki na trasie dojścia do Lidla, to kolejny genialny pomysł zrodzony w urzędzie i przykład marnowania pieniędzy podatników. Dokładnie w tym miejscu planowana jest droga dojazdowa do Centrum Komunikacyjnego. Gdy projekt załapie się na dofinansowanie, to pieniądze pójdą w błoto.

  • Przez: parkowy Zamieszczono: 1 maja 2016

   Starszy Pan zwrócił uwagę na fakt powszechnie znany, szkoła już dawno przestała edukować przyszłych obywateli. Uczyć poszanowania wspólnej własności jaką są np ławki.
   Starszy Pan nie widzi w parku Straży Miejskiej, może siada w miejscu gdzie nie da się dojechać samochodem.

  • Przez: Żenada Zamieszczono: 4 maja 2016

   Tak, wszyscy powinni oglądać ten końcowy zapis dotyczący Krakowskiej17.
   Arogancja władzy całkowita, porada skandaliczna – będzie komisja bezpieczeństwa, to niech się StarszyPan im poskarży.
   Gdzie jest policja, burmistrz, straż miejska? ile to już miesięcy trwa (patrz nagranie z października 2015) – chuligani mają władzę przy Krakowskiej i co? czyja jest wolność? chamstwa czy matek z dziećmi? Dlaczego Radni z tamtego okręgu nie zabrali głosu? dlaczego nic od kilku miesięcy nie zrobili? kogo chroni władza?

 4. Przez: Czesław Zamieszczono: 1 maja 2016

  budżet obywatelski; ale pogmatwała to radna. Nic tylko komisja i komisja a to przecież zespól, ale jak się nie wie nawet jak to ciało się nazywa, to dopiero blamaż tak pomieszała te zmiany, że już nawet ten uśmieszek nie pomagał. Już widzi, że chyba nic z tego nie będzie, prawie wszyscy to negowali na sali, a obowiązek oddania 3 głosów bo inaczej głos nieważny to czyste czasy komuny, dobrze że wyłapał to Pan Majdzik.
  Wiadomo, że nie zrezygnuje do końca kadencji, ale już tylko 29 miesięcy do wyborów, może już czas na emeryturę polityczną?
  Jako radna, to tylko ośmieszanie Rady , no ale dieta się jeszcze liczy.

 5. Przez: też nauczyciel Zamieszczono: 1 maja 2016

  Przecież Przewodniczący jest wszystko wiedzący, zauważcie, jak ktokolwiek mówi, to jest od razu komentarz lub opinia. Jakby wszystko wiedział, nie potrafi się ugryźć w język tylko przerywa i swoje, a ponoć jest nauczycielem

  • Przez: zielony mosteczek ugina sie Zamieszczono: 2 maja 2016

   O losy mostu w Krzywaczce (Radziszów) zapytał były burmistrz. Zapewne w trosce o przyszłych inwestorów na odrolnionych i odlesionych terenach- MPZP.
   Brak tego mostu dopuszczającego tonaż tirów, to jedyna szansa na uratowanie dróg w Radziszowie, jego mieszkańców przed rozjechaniem na wąskich drogach bez chodników. Most ułatwiłby dojazd tirów do marketu przy Radziszowskiej. Ul. Konstytucji 3-go, ks. J. Popiełuszki też ma lżej bez tirów.

  • Przez: senior Zamieszczono: 1 maja 2016

   Na jednym ze skawińskich portali, osoba przedstawiająca się jako Zarząd dokonała wpisu o treści. Chcę wierzyć, że nie jest to stanowisko Zarządu Osiedla, tylko taki sobie wpis.
   Autor: Zarząd | Dodane: Wtorek, 26 kwi 2016, 18:12
   Senior trzeba było ruszyć 4 litery na dyżury plus zebrania osiedla i sypać pomysłami. Zarząd nie jest od tego, żeby latać po klatkach i wieszać ogłoszenia, od tego jest UM. Jak Tobie i Tobie podobnym pasuje żyć na osiedlu które przypomina PRL (parking za Słoneczną 12 i 14 i przed 8) to proszę bardzo. A Ty Senior posiadasz auto?

  • Przez: plotek Zamieszczono: 2 maja 2016

   Podobno mimo zapór informacyjnych, wiadomość dotarła do mieszkańców niezbyt zainteresowanych betonowaniem trawników. Plotka głosi, że krąży lista z protestem, ktoś inny krzyżem się chce kłaść pod koparkami. Może jednak lepiej by na etapie konsultacji zgłosił formalnie brak aprobaty.
   Są tacy co uważają, że lepiej 8 milionów wydać na budowę żłobka a nie miejsca parkingowe pod oknem.
   Czasu jet niewiele bo do 15 maja.

  • Przez: konsultacje Zamieszczono: 3 maja 2016

   Niestety sposób prowadzenia konsultacji budzi wiele zastrzeżeń. Nie uwzględnia interesu osób starszych które mają bardzo ograniczony dostęp do informacji. Dotyczy to również zebrań osiedlowych na których się mieszkańcy nie pojawiają. Jedyną formą dotarcia do seniorów jest bezpośrednia rozmowa z nimi, na to nie starcza chęci, czasu oraz umiejętności budowania zaangażowania społecznego przez tzw wybrańców. Dobrze się dzieli i rządzi?

 6. Przez: oglądacz Zamieszczono: 1 maja 2016

  Wolne wnioski i zapytania.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=5h51m31s
  Panie Przewodniczący to informacja o strażakach 🙂
  Radny Bylica o Świętokrzyskim i chodnikach. Czemu ten Powiat Krakowski jest taki biedny?
  Odpowiedź jest prosta, tak jak gmina, tak powiat ma problem z infrastrukturą dla niechronionych użytkowników dróg. Priorytetem zawsze byli i są kierowcy, łatanie dziur i nakładki. Czy to refleksja z jednej wycieczki krajoznawczej po kilku kadencjach w RM.
  Radny Majdzik zawsze z troską o kierowców, pyta o znak zakazu i postoju.

  • Przez: o ludzie Zamieszczono: 1 maja 2016

   Kolejny kierowca zabiera głos radny Sapała – obwodnica.
   Palenie badylków na działkach. Psia kupa, wiele razy o tym mówiłem to prawda, co drugie wystąpienie.
   Zdzisława Bała – https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=6h4m36s
   Sprawa obecnych na sesji obywateli i niegrzeczne potraktowanie, kolejny raz Przewodniczący w ten sposób się zachował. Wystarczy przypomnieć obecność redaktora tego portalu w sprawie petycji.

 7. Przez: fan Zamieszczono: 1 maja 2016

  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=5h43m49s
  1. Program 500+ informacje 2550 rodzin pod koniec kwietnia pierwsze wypłaty.
  2. Burmistrz Kolasa na forum ŚDM . Przewidywania w Skawinie 5 tysięcy pielgrzymów, głównie Słowacy. Skawina centrum telewizji słowackiej, pracownicy UMiG koniec lipca bez urlopów.
  3. Święto 3-go Maja, 21 maja Trzeźwy Umysł.
  4. Przetargi http://bip.malopolska.pl/umigskawina/Article/id,288322.html

  • Przez: fan Zamieszczono: 1 maja 2016

   Skarga w sprawie ul. Pachla bezzasadna, zdaniem Komisji.

   • Przez: senior Zamieszczono: 1 maja 2016

    Rany Boskie, uchwalają powołanie Rady Seniorów a boją się jak diabeł święconej wody reprezentować Radę Miejską. Gdzie my jesteśmy?
    Za co pieniądze biorą i to niemałe. Ponad 1200 zł diety + po ok. 70 zł za każde posiedzenie komisji + po ileś tam procent za przewodniczenie Komisjom.
    Zobaczcie; z Prezydium sam się zgłosił Przewodniczący, będzie radny Bylica, ale radny Majdzik i Masłowska już nie
    ledwo 5 na 21 radnych się zgłosiło. Blamaż i wstyd
    Mam nadzieję, że seniorzy ich docenią w nadchodzących wyborach samorządowych.
    Przypomnimy wtedy migawki najciekawsze z aktywności radnych .

   • Przez: Rada Seniorów2 Zamieszczono: 4 maja 2016

    Państwo Radni (Panie i Panowie) boją się?! – Przewodniczący oświadcza, że regulamin Rady Seniorów redagowali sami seniorzy i dobrze się do tego przygotowali – a Radni?, raczej nie przygotowali się do tego punktu sesji – głos zabiera zasadniczo Radny Pac, Radnemu Bylicy nie podoba się nazwa (woli Gminna, a nie Skawińska) – Panie Radny Bylica Skawina już wchłania swoje sołectwa, niedługo będzie Skawina osiedle Krzęcin.

    Jest to drugie czytanie, a Radni dopiero podczas sesji wczytuja się w odpowiednie dokumenty, nie przygotowani to i nie zabierają głosu (widać to świetnie na nagraniach), a poszczególne poprawki głosują na chybił trafił – dlaczego ktoś jest przeciw jak nie zabierał wcześniej głosu?
    A wybór do Komisji Doraźnej? toż to wybór z łapanki -i oto jest pytanie: czego boją się Radni?????
    odpowiedź……jest milczeniem

 8. Przez: oglądacz Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

  Pogotowie w Skawinie, burza wisi na horyzoncie.
  Zabezpieczamy bezpłatnie imprezy gminne, konkursy, koperta mówi Dyrektor.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=2h27m32s
  Radny Zając pyta o zniszczoną karetkę i formę karania kierowcy. Wypadek na Ruczaju w 2015 r.
  Remonty na terenie pogotowia 1 mln 400 tysięcy, firma Pana P. Robiliśmy przetargi Pan Najder lub Żak sprawdzali. Pytanie o 34 tys premii Pana Dyrektora Prockiego sposób wypłaty i księgowania. Otrzymałem na koniec kadencji Pana Najdera pieniądze.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=2h32m30s

  • Przez: oglądacz Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

   Moim zdanie Panie Antoni najlepszą metodą jest zakup książek, nowości a nie wydawać opowiastki o Skawinie.
   Niezły pomysł Dyrektora biblioteki z zapisywaniem dzieci jako czytelników. Ja proponuję zacząć od przedszkolaków a może od żłobka. To będzie znaczący wzrost czytelników. Pokonamy wszystkie gminy tym pomysłem i GUS się nie doczepi. Jeśli wzrośnie ilość czytelników to spadnie ilość książek przypadających na jednego czytelnika to też się liczy w rankingach. 🙂
   Zaległości są takie w kupowaniu książek, że nie wystarczy rocznie przeznaczać na nie 200 tys.

 9. Przez: bp Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

  Uchwała w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie – referujący Michał Grzeszczuk
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=1h42m49s
  22 etaty
  Zakup książek 26.670 zł, darowizny 27,6 tys.

   • Przez: niepokorny Zamieszczono: 2 maja 2016

    Obecny burmistrz kultywuje tradycję, którą zapoczątkował jego poprzednik. Gadżetomania, dywany z kostki Buma (symbol narodowej tandety) w miejscu trawników, betonowanie miasta, korkowanie miasta za sprawą oszczędności na transporcie zbiorowym. Może ktoś kiedyś wyda książkę “drugiego obiegu”.
    “Drugi obieg” zaczyna wygrywać z pierwszym – przynajmniej, gdy chodzi o książki i ich czytanie.

 10. Przez: fan Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

  Województwo Małopolskie
  Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina zadania własnego Województwa Małopolskiego Kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej.
  Zadanie przebudowa skrzyżowania Polanka, poprawa widoczności, umocnienie skarp, oświetlenie, przejścia.
  https://youtu.be/scPwMo1dC7Y?t=1h16m14s

 11. Przez: oglądacz Zamieszczono: 30 kwietnia 2016

  Skarbnik Gminy 39 min,21s
  dodatkowe wydatki 1.553 tys
  Staw w Ochodzy, wiata przystankowa 32 tys, drogi gminne i wojewódzkie(udział)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *