Zadaj pytanie Burmistrzowi – co z obietnicą wyborczą darmowego przejazdu MPK dzieci naszej gminy do szkół

Kolejne pytanie mieszkańca naszej gminy. Nawiązując do naszej akcji „Zapytaj Burmistrza” (zobacz artykuł: Ruszamy z nową inicjatywą „Zapytaj Burmistrza”. Zapraszamy do zadawania pytań Burmistrzowi), prawie miesiąc temu skierowaliśmy do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina zapytanie przekazane nam przez naszego Czytelnika. Sprawa dotyczy jednej ze składanych obietnic wyborczych kandydata w wyborach samorządowych Norberta Rzepisko a dotyczącego darmowego przejazdu komunikacją MPK w Krakowie dzieci naszej gminy do szkół. Poniżej treść pytania Czytelnika wraz z odpowiedzią Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. Zapraszamy do lektury.

Oto treść maila, który przesłaliśmy do Urzędu 20 lutego 2018 r. z prośbą o odpowiedź:

Dzień dobry!

W nawiązaniu do naszej Akcji Zadaj Pytanie Burmistrzowi, chcieliśmy prosić o odpowiedź Pana Burmistrza/Zastępcy Burmistrza na pytanie naszego Czytelnika; cytujemy oryginalną wiadomość:

“Zbliża się koniec kadencji burmistrzów i radnych.Mam propozycję rozliczyć ich na łamach portalu z składanych obietnic wyborczych.Przypominam obietnicę wyborczą Pana Rzepisko.Darmowy przejazd MPK dzieci naszej gminy do szkół.Na moje pytania w tej sprawie obiecał że jak uruchomi nową linie autobusową Pozowice-Facimiech-Ochodza-Kopanka-Skawina to zyski przeznaczy na dopłatę na przejazd dzieci MPK do szkół.Wiem że Kraków i inne miasta dawno to zrobiły.Wstyd że Skawina nie.”

Odpowiedź Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie nadeszła 12 marca br.:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w załączeniu przesyła odpowiedź na e-mail z dnia 20.02.2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *