Zaginął Marek Mariusz Picheta ze Skawiny [AKTUALIZACJA 27 kwietnia 2018 r.]

[AKTUALIZACJA 27 kwietnia 2018 r.] 13 lutego 2018 r. w miejscowości Skawina (woj. małopolskie) zaginął Marek Mariusz Picheta. Ma 175 cm wzrostu i zielone oczy. W dniu zaginięcia miał 19 lat. Ubiór w dniu zaginięcia: granatowa kurtka z kapturem, szare spodnie dresowe, szare sportowe buty. Ktokolwiek widział zaginionego lub ma jakiekolwiek informacje o jego losie, proszony jest o kontakt z Fundacją ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod numerem 22 654 70 70. Można również napisać w tej sprawie do ITAKI: itaka@zaginieni.pl. Naszym informatorom gwarantujemy dyskrecję. Link do profilu osoby zaginionej: http://www.zaginieni.pl/jak-pomagamy/poszukiwanie-zaginionych/zagineli/profil-osoby/?o=20991 Informacje o innych osobach zaginionych na www.zaginieni.pl. Komunikat dotyczący osoby zaginionej poszukiwanej przez Fundację ITAKA (18-0089).

Zdjęcie zaginionego:

[usunięto 4 maja 2018 r. na prośbę Fundacji Itaka]

AKTUALIZACJA (27 kwietnia 2018 r.):

Jak podaje serwis Kraków112:

Tragiczny finał poszukiwań. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie potwierdziła, iż nie żyje poszukiwany od 13 lutego 19-letni mieszkaniec Skawiny.

W niedzielę tj, 15 kwietnia 2018 roku, przed południem, jeden z mężczyzn dostrzegł na spiętrzeniu wody w korycie rzeki Skawinka pomiędzy mostem w ciągu DK-44, a mostem kolejowym ludzkie zwłoki. Na miejscu niezwłocznie pojawili się funkcjonariusze miejscowego komisariatu Policji oraz strażnicy miejscy, którzy potwierdzili zgłoszenie. Przy brzegu znajdowały się zwłoki, które były w stanie głębokiego rozkładu i określenie płci bez wykonania badań DNA nie było możliwe. W celu podjęcia ciała z wody i przetransportowania go na brzeg poproszono strażaków z JRG Skawina. Wyłowione zwłoki przewieziono do zakładu medycyny sądowej. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Referat Kryminalny KP Skawina, który wyjaśni co było przyczyną śmierci 19-latka oraz ewentualny udział osób trzecich w tym zdarzeniu.

Źródło: http://www.krakow112.pl/wydarzenia/884-15-04-2018-skawina-podjecie-zwlok-z-rzeki

AKTUALIZACJA (10 sierpnia 2018 r.):

Odpowiedź rzecznika prasowego PO w Krakowie z 8 sierpnia 2018 r.:

Dzień dobry,
odpowiadając na Pana mail, informuję, że 14 czerwca 2018 roku, Prokuratura Rejonowa w Wieliczce zatwierdziła postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Marka P., w okresie od nieustalonego dnia do dnia 15 kwietnia 2018 roku w Skawinie, tj. o przestępstwo z art. 155 kk na podstawie art. 17 § 1 pkt.2 kpk, wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego. W toku śledztwa uzyskano opinię ZMS UJ CM, z której wynika, że brak jest podstaw do przyjęcia aby Marek P. zmarł w skutek obrażeń ciała, natomiast stwierdzone zmiany przemawiają za zgonem przez uduszenie gwałtowne w mechanizmie utonięcia.
Rzecznik Prasowy
PPO Janusz Hnatko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *