Zainaugurowano sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skawinie

bdf48ee473ca23298e2815bcc16a5e0fJak informuje na swojej stronie internetowej urząd, 10 lutego 2016 r. odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skawinie V kadencji. Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Kamila Kepperta i złożeniu ślubowania, radni objęli mandaty. W trakcie sesji wybrano Prezydium MRM.

Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze przez Przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Kamila Kepperta i złożeniu ślubowania, radni objęli mandaty.

Następnie wybrano Prezydium MRM. W głosowaniu tajnym Przewodniczącym MRM został wybrany Łukasz Martyna (ZSTE w Skawinie), Wiceprzewodniczącymi: Oliwia Bartyzel (G1 w Skawinie) oraz Szymon Domagała (ZSTE w Skawinie), a sekretarzem MRM Jakub Sumera (ZSTE w Skawinie).

2a1084bc54b5f9eed8c9bcd74ae021cf

W inauguracji uczestniczyli również Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Powiatu Krakowskiego Józef Krzyworzeka, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk oraz radni Rady Powiatu: Krzysztof Gębala i Łukasz Krupa.

Więcej informacji o składzie MRM w Skawinie: KLIKNIJ TUTAJ.

Strona na Facebooku: TUTAJ.

___

Mamy nadzieję i byłoby to wskazane, by młodsi uczestnicy życia publicznego w Gminie Skawina chcieli w ramach własnej, ale i nie tylko, edukacji samorządowej oraz poznawania mechanizmów rządzenia gminą, nagrywać komisje radnych Rady Miejskiej w Skawinie na video i publikować je w BIP dla wszystkich mieszkańców.

Udział w komisjach radnych to pomysł na poznanie jak pracują radni, jak funkcjonuje samorząd w gminie, w jaki sposób podejmowane są decyzje ważne dla mieszkańców i gości gminy.

Liczymy również, że odpowiednia informacja o MRM znajdzie się wkrótce w BIP Gminy Skawina, dzięki czemu młodzi radni będą od samego początku swojej kariery samorządowej uczyć się poznawać jak ważne jest publikowanie przez Gminę dokumentów w BIP.

 

4 response to "Zainaugurowano sesję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Skawinie"

 1. Przez: głos2 Zamieszczono: 15 lutego 2016

  Jaki jest regulamin/plan pracy Młodzieżowej Rady?
  co im wolno, a co nie wolno ? ….
  bo nagrywanie posiedzeń komisji RM na pewno zabronione!!!!
  Przewodniczacy RM jest nauczycielem, a do Młodzieżowej Rady należą uczniowie

  • Przez: KE Zamieszczono: 15 lutego 2016

   Sytuacja jest dla MR niezbyt komfortowa, dwóch Burmistrzów nauczycielami, przewodniczący i i jego zastępczyni też.
   http://bip.malopolska.pl/umigskawina/Article/get/id,1153285.html
   Komisja Edukacji-18 lutego 2016 r. godz.17.30, Rynek 2, pok.2
   Będzie okazja do jeszcze lepszego poznania radnych starszego pokolenia.

 2. Przez: głos1 Zamieszczono: 15 lutego 2016

  Kto oprócz wymienionych gościł, byli na tej inauguracji, starzy radni, rodzice, koledzy i koleżanki?

 3. Przez: promo Zamieszczono: 14 lutego 2016

  Hmm… ciekawe na ile jest t promocja osoby Pana Przewodniczącego. Narazie nauczyli się że są dobre drożdżówki. Niech dowiedzą się jak powstaje prawo w naszej gminie i o czym rozmawiają radni, jaki to jest poziom rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *