[AKTUALIZACJA] Zamknięcie obwodnicy dla ruchu tranzytowego przewidywane jest na 8 października 2018 r. i potrwa do 21 listopada 2018 r.

[AKTUALIZACJA] Informujemy Państwa, iż w pierwszej połowie października br. na okres około 6 tygodni zostanie zamknięta tzw. obwodnica Skawiny. Zamknięcie obwodnicy dla ruchu tranzytowego przewidywane jest dokładnie na 8 października 2018 r. i potrwa do 21 listopada 2018 r. Ruch tranzytowy w tym czasie odbywał się będzie przez miasto Skawina drogą krajową DK44. Zamknięcie obwodnicy związane jest z przebudową odcinka obwodnicy.   Zmiana terminu zamknięcia obwodnicy na dzień 22 października 2018 r. Więcej informacji – poniżej.

Jak nas poinformowała GDDKiA w dniu 9 października 2018 r., 

Przesunięcie terminu rozpoczęcia prac budowanych przebudowy istniejącego skrzyżowania obwodnicy Skawiny z ul. Chmielka i Hałacińskiego na rondo wynika z konieczności uzupełnienia materiałów formalnych do „wniosku o uzyskanie przyjęcia zgłoszenia robót” , który zgodnie z przepisami prawa budowlanego składany jest do Starostwa Powiatu Krakowskiego. Jest to dokument zezwalający na przebudowę skrzyżowania.

Na podstawie uzgodnienia z Urzędem Miasta i Gminy w Skawinie zamknięcie obwodnicy będzie trwało 45 dni. Później przejazd będzie odbywał się z utrudnieniami, wynikającymi z prowadzonych prac na skrzyżowaniu. Dojazd do wszystkich punktów usługowych i działek zostanie utrzymany. Objazd dla ruchu tranzytowego jak to już miało miejsce w tym roku, odbywać się będzie drogą krajową nr 44 przez centrum Skawiny. Termin realizacji umowy z wykonawcą upływa w kwietniu 2019 r.

Źródło komunikatu:

Iwona Mikrut / rzecznik prasowy GDDKiA O/Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *