Zamknięcie przejazdu kolejowego w Rzozowie – komunikat Urzędu Miasta i Gminy Skawina

roboty_drogoweUrząd Miasta i Gminy w Skawinie informuje, iż w dniach 25 maja (godz. 7:00) – 29 maja (godz. 19:00) 2015 r. nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego w miejscowości Rzozów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 953 związane z realizacją remontu. Wszelkie szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Inwestycja ta prowadzona będzie przez PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu w ramach zadania pn.: „Remont przejazdu kolejowego w km 2,558 na linii 97 Skawina – Żywiec w m. Rzozów”.

W związku z powyższym linie aglomeracyjne nr 213, 263 oraz 273 komunikacji zbiorowej zostaną skierowane na trasę objazdową bez zmian (po trasie objazdowej remontowanego mostu), a następnie ulicą Piłsudskiego w kierunku Borku Szlacheckiego; w Borku Szlacheckim w lewo na drogę powiatową nr 1939K do drogi wojewódzkiej nr 953 w Rzozowie, gdzie powrócą na stałe trasy. 

Linie na trasie objazdowej nie będą obsługiwać dodatkowych przystanków za wyjątkiem przystanku „Skawina Zachodnia”.  Z uwagi na objazd w w/w terminie nie będą czynne przystanki Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny oraz Rzozów I. Dodatkowe informacje również na stronie internetowej MPK S.A. w Krakowie: KLIKNIJ TUTAJ.

Przepraszamy Państwa za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z realizacją niniejszej inwestycji!

Źródło: IGK / UMiG Skawina

6 response to "Zamknięcie przejazdu kolejowego w Rzozowie – komunikat Urzędu Miasta i Gminy Skawina"

 1. Przez: luna Zamieszczono: 26 maja 2015

  Jeszcze remont przejazdu na ul. Tynieckiej by się przydał fatalny stan!!!!

 2. Przez: AZ Zamieszczono: 19 maja 2015

  Ludzią nigdy nie dogodzi. Lepiej chyba zrobić objazd, żeby autobusy jechały z obwodnicy na borek teraz, puki jeżdżą i tak obwodnicą i pomęczyć się te całe 5 dni niż żeby skończył się remont na moście a zaczął się kolejny objazd…

 3. Przez: tyniecka Zamieszczono: 18 maja 2015

  Tyniecka trwa budowa chodnika.
  26.05. Borek Szlachecki godz. 14-15 (wtorek)

 4. Przez: JA Zamieszczono: 17 maja 2015

  A może lepiej zrobić kilka remontów w jednym czasie i mieć spokój, niż przechodzić z remontami z jednego miejsca na drugie i dłuższy czas mieć utrudnienia.
  Z Rzozowem sobie poradzimy, pojedziemy do Borku albo przez Krzęcin lub Radziszów i jakoś przetrwamy.
  Tiry przez Głogoczów do Kalwarii ominą w większości Skawinę.

  Będzie dobrze……, albo i nie….., zobaczymy….

 5. Przez: Ekhm Zamieszczono: 17 maja 2015

  W końcu! Ten przejazd powinien zostać wyremontowany z 5 lat temu! Chociaż synchronizacja i decyzja remontu wraz z innymi inwestycjami w okolicy godna jedynie urzędników co najwyżej po szkole zawodowej!

 6. Przez: pooh Zamieszczono: 17 maja 2015

  To się nazywa synchronizacja… most, przejazd w Rzozowie. I jakie POmyślane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *