Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych, podzielenia się swoimi opiniami i pomysłami na rozwój obszaru LGD

LGD-logotype72dpi-RGB-transparentLGD Blisko Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych, podzielenia się swoimi opiniami i pomysłami na rozwój obszaru LGD. 

Mieszkańcy proszeni są o wypełnienie:

Ankiety /pobierz/ (czas 7 minut) i podzielenie się swoimi opiniami na temat sytuacji i warunków życia w swojej miejscowości lub gminie.

Karty projektu /pobierz/  – dla tych, którzy planują ubieganie się o pozyskanie dofinansowania na realizację projektów. Kartę prosimy odesłać na adres strategia@bliskokrakowa.pl

Wszystkich zainteresowanych procesem tworzenia Strategii zachęcamy do współpracy przez dołączenie do GRUPY ROBOCZEJ /pobierz/. Udział w jej pracach gwarantuje dostęp do bieżących informacji o przebiegu procesu tworzenia Strategii oraz możliwość przekazywania własnych uwag. Prace grupy roboczej będą odbywały się głównie za pośrednictwem internetu.

Termin nadsyłania ankiet i kart projektów upływa we wtorek 15 września 2015 r.

Lokalne pomysły – nowa Strategia Rozwój blisko Krakowa

Strategia to dokument, w którym zostaną zawarte kierunki rozwoju obszaru LGD na kolejne lata oraz pomysły na wykorzystanie funduszy europejskich pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki temu dokumentowi mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządy po raz kolejny zyskają możliwość sięgnięcia po środki unijne na realizację projektów służących rozwojowi naszych małych ojczyzn.

Ankietę i kartę projektu w wersji papierowej można również wypełnić:

  • u pracowników biura LGD Blisko Krakowa /siedziba biura: ul. Żwirki i Wigury 23, Skawina; tel. 12-256-02-31, godziny pracy: pn-pt 8:00–16:00/
  • u gminnych koordynatorów (w godzinach pracy Urzędów Gmin):

Czernichów –  Marian Szczepaniak, tel. 12-270-21-04, w. 119

Liszki – Łukasz Gliński, tel. 12-280-62-41, w. 44 

Mogilany – Urszula Syrek, tel. 12 270-10-13 w. 249

Świątniki Górne – Danuta Grzesik, tel. 12 270-40-30 w. 29

Zabierzów – Justyna Moląg, tel. 12-283-07-49

W ciągu ubiegłych siedmiu lat za  pośrednictwem LGD Blisko Krakowa mieszkańcy, organizacje społeczne, przedsiębiorcy i  samorządy zrealizowały wiele projektów pozyskując fundusze europejskie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013. łącznie zrealizowaliśmy ponad 115 projektów za kwotę ok. 5,7 mln zł.  Miniony okres programowania, to nie tylko szereg ciekawych projektów, ale przede wszystkim doświadczenie we współpracy opartej na zasadzie partnerstwa i partycypacji społecznej. Mamy nadzieję, że Państwa zaangażowanie w prace nad nową Strategią pozwoli na wykorzystanie kolejnej szansy rozwoju jaką są fundusze europejskie na lata 2014-2020.

kosultacje-www

Źródło:
Ewa Kraus
————–
Specjalista ds. aktywizacji i promocji
LGD Blisko Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *