Zaproszenie na ‘Święto Flagi RP’ w Skawinie

Święto Flagi RP - Skawina_InfoskawinaWe czwartek, 2 maja 2013 r., będziemy obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji Skawińskie Koło Platformy Obywatelskiej RP, Gmina Skawina, MTS „Piast” Skawina, Szpital Specjalistyczny w Skawinie im. Stanleya Dudricka i Muzeum Regionalne w Skawinie zapraszają na majówkę „Święto Flagi”.

Start imprezy: godz. 13.00, Rynek w Skawinie.

Od 2004 r. Polacy mogą oficjalnie obchodzić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Niestety to wciąż mało znane święto, o istnieniu którego wielu z nas nie wie. Dlatego też w tym roku już po raz drugi organizujemy majówkę poświęconą temu świętu. Impreza będzie doskonałą okazją, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym święcie i najważniejszym dla Polski symbolu – mówi Anna Wąsowicz, Radna Rady Miejskiej w Skawinie.

Rodzinny charakter imprezy pozwoli na miłe spędzenie tego dnia w gronie najbliższych i przyjaciół, zwłaszcza dla tych, którzy nie planują wyjazdu na długi weekend. W ramach imprezy odbędą się konkursy plastyczne z nagrodami dla dzieci, gry i zabawy sportowe, konkurs wiedzy o Polsce oraz pokazy ratownictwa medycznego. Każde dziecko będzie mogło otrzymać flagę oraz ulotki informacyjne związane z tym świętem.

Święto Flagi RP - Skawina_Infoskawina

Źródło:
UMiG Skawina