Zaproszenie na „Wigilijne Spotkanie Mieszkańców”!

Wigilijne Spotkanie MieszkańcówBurmistrz Miasta i Gminy Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają na tradycyjne „Wigilijne Spotkanie Mieszkańców”, które odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia 2012 r., na skawińskim rynku, o godzinie 16.00. Zapraszamy do łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania!

Uroczystość rozpocznie przekazanie przez harcerzy Niezależnego Związku Harcerstwa „Czerwony Mak” Światełka Betlejemskiego, które w imieniu Mieszkańców przyjmie Burmistrz. Po nim nastąpią: uroczyste zapalenie choinki, wspólna modlitwa, poświęcenie opłatków i złożenie Mieszkańcom życzeń przez przedstawicieli władz samorządowych Gminy Skawina.

Aby w pełni poczuć bożonarodzeniowy klimat na Rynku w Skawinie zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które zaprezentują wokalistki warsztatów wokalnych CKiS pracujące pod kierunkiem Piotra Majewskiego. Po krótkiej prezentacji uzdolnionych, skawińskich wokalistów zapraszamy wszystkich Mieszkańców do wspólnego kolędowania, które z pewnością wprowadzi Państwa w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój i pomoże przygotować się na ten najpiękniejszy czas w roku.

Zachęcając do kolędowania mamy nadzieję na chwilę refleksji, stworzenie poczucia więzi oraz radości bycia razem. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tej wyjątkowej uroczystości!

Świąteczna atmosfera dopełniona zostanie przez degustację potraw wigilijnych, na którą serdecznie zaprasza Burmistrz Adam Najder. Podczas poczęstunku nie zabraknie świątecznego barszczu, kapusty z grochem czy wigilijnego śledzia.

W dniach 14-16 grudnia 2012 r. (od piątku do niedzieli) na Rynku w Skawinie odbywać się będzie „Kiermasz Świąteczny”, na którym będzie można nabyć artykuły świąteczne – od elementów dekoracyjnych, przez ozdoby choinkowe, stroiki, choinki po rękodzieło artystyczne.

Facebook InfoSkawinaWydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/511156175575007/

 

Serdecznie zapraszamy!

Źródło:
CKiS w Skawinie