Zaprzysiężenie Piotra Ćwika na posła na Sejm RP dnia 5 czerwca 2014 r.

800px-20070907_sejm_rp_100B5000W najbliższy czwartek 5 czerwca 2014 r., podczas 69. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, zaprzysiężonych zostanie 16 nowych posłów, którzy zajmą miejsca posłów wybranych 25 maja 2014 r. do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich będzie Piotr Ćwik, który jako nowy poseł Prawa i Sprawiedliwości, zajmie miejsce nowego europosła PiS Andrzeja Dudy, wybranego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Piotr Ćwik będzie trzecim posłem ze Skawiny w historii polskiego parlamentaryzmu po 1989 roku (wcześniej Robert Kościelny z KPN i Jacek Krupa z PO).

Piotr Ćwik jest dyrektorem Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Skawinie, z wykształcenia filozof, samorządowiec z 20-letnim stażem (Rada Miejska w Skawinie, Rada Powiatu Krakowskiego).

0

W 2011 starował w wyborach parlamentarnych z listy PiS z okręgu nr 13 (OKW Kraków II) z pozycji numer 9, zdobywając 3502 głosy. Osiągnął wówczas bardzo dobry 6 wynik na liście, która zdobyła ostatecznie 5 mandatów. Według ordynacji wyborczej Piotr Ćwik był pierwszym w kolejności, który uzyska mandat poselski w przypadku zmian personalnych w składzie posłów, którzy uzyskali wówczas mandat poselski z listy PiS w wyżej wymienionym okręgu. Tak też się stało.

Od czwartku Skawina będzie mieć swojego przedstawiciela w gmachu sejmu, który zasili innych parlamentarzystów.

Życzymy Panu Posłowi zdrowia oraz sił do pracy i godnego reprezentowania w ławach poselskich Ojczyzny oraz naszej społeczności lokalnej. Nowy parlamentarzysta ze Skawiny, to dla naszego miasta i gminy atut i wymowny prezent na jubileusz 650-lecia lokacji naszego miasta.

Sukces Piotra Ćwika to też sukces i efekt pracy całego środowiska skawińskiej prawicy: Koła Terenowego PiS w Skawinie, Prawicowego Bloku Samorządowego SKAWINA oraz klubu Gazety Polskiej w Skawinie.

Panie Pośle, Życzymy Powodzenia!

Źródło:
Łukasz Raczkowski – Sekretarz PBS SKAWINA

Fot. miniaturka Sejm RP: Piotr ‘Vagla’ Waglowski

1 response to "Zaprzysiężenie Piotra Ćwika na posła na Sejm RP dnia 5 czerwca 2014 r."

  1. Przez: o^o Zamieszczono: 4 czerwca 2014

    News dnia. Kto jedzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *