Zatrzymano sprawców kradzieży elektronarzędzi i zniszczenia przystanków na terenie gminy Skawina

Policjanci Komisariatu Policji w Skawinie, w ramach dochodzenia w sprawie kradzieży elektronarzędzi z domu jednorodzinnego oraz zniszczeń wiat przystankowych w gminie Skawina, ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. Jeden z nich usłyszał już cztery zarzuty. Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

10 stycznia 2018 r. złodziej skradł z domu jednorodzinnego w Borku Szlacheckim elektronarzędzia oraz inne rzeczy o łącznej wartości 4000 zł. Tej nocy na terenie gminy Skawina wandale dokonali także zniszczeń trzech przystanków autobusowych (w miejscowościach Facimiech i Zelczyna) – powodując straty o łącznej wartości 3000 zł.

Policjanci Komisariatu Policji w Skawinie prowadząc dochodzenie w tej sprawie, w poniedziałek (26 lutego br.) zatrzymali 20-letniego mieszkańca Skawiny, będącego sprawcą zarówno przedmiotowej kradzieży z włamaniem do domu jak i zniszczeń wiat przystankowych. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze znaleźli wszystkie skradzione elektronarzędzia. W trakcie wykonywania dalszych czynności, policjanci zatrzymali dwóch kolejnych podejrzewanych o dokonanie zniszczeń przystanków, którymi okazali się dwaj 19-letni mieszkańcy Skawiny.

Wszyscy trzej zostali zatrzymani i przewiezieni do KP w Skawinie, gdzie wykonano dalsze czynności z ich udziałem. 20-latek, jeszcze w tym samym dniu, usłyszał cztery zarzuty. Jeden za kradzież elektronarzędzi (278 par. 1 kk), trzy pozostałe za zniszczenie wiat przystankowych (art. 288 par. 1 w zw. z art. 57a par. 1 kk), do czego się przyznał. Za każde z tych przestępstw grozi nawet do 5 lat więzienia. Dwaj pozostali zatrzymani wkrótce również usłyszą zarzuty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *