Zatrzymano włamywaczy, odzyskano skradzione przedmioty

pic.phpW ostatnich dwóch dniach policjanci z KP w Skale i KP w Skawinie zatrzymali cztery osoby podejrzewane o dokonanie włamań do domów.

Pierwsze przestępstwo dokonane zostało w porze dziennej w Woli Kalinowskiej, gdzie włamywacze weszli do nowo budowanego domu wyłamując drzwi. Ze środka zabrali głównie baterie umywalkowe, gdyż budynek nie był jeszcze wyposażony w atrakcyjne dla złodziei urządzenia. Pokrzywdzony straty swoje wycenił na ponad 2 tysiące złotych.

Gdy tylko policjanci uzyskali informację o tym zdarzeniu, zaraz podjęli penetrację okolicy i na przystanku PKS w tej samej miejscowości zatrzymali dwóch mężczyzn – w wieku 23 i 31 lat – oraz towarzyszącą im 37-letnią kobietę. Przy tych osobach odnaleziono rzeczy skradzione w trakcie włamania.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa, a prokurator wobec mężczyzn zastosował dozór policyjny.

Do kolejnego włamania doszło w dniu 13 lutego 2014 roku niemal w samo południe w Pozowicach. Tym razem włamywacz dostał się do domu mieszkalnego, z którego skradł laptop, aparat  fotograficzny , tablet, zegarki automatyczne oraz złotą biżuterię. Pomimo użycia psa tropiącego nie powiodło się zatrzymanie przestępcy.

Następnej nocy ponownie policjantów zawiadomiono, że ktoś usiłuje włamać się do domu w Pozowicach. Policjanci szybko pojawili się na miejscu i zatrzymali 23 letniego mieszkańca pobliskiej wioski nim jeszcze zdążył opuścić miejsce przestępstwa.

Podjęte wobec niego działania pozwoliły na uzyskanie dowodów, że ten sam przestępca włamał się też do pierwszego budynku. Odzyskano część skradzionych tam przedmiotów, a podejrzany trafił do policyjnej celi.

Źródło:
KPP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *