Zatrzymany na terenie Skawiny 38-letni sprawca ugodzenia nożem pasażera miejskiego autobusu

23 grudnia 2020 r., w godzinach wieczornych, krakowscy policjanci na terenie Skawiny zatrzymali mężczyznę, który niespełna tydzień wcześniej, wielokrotne ugodził nożem pasażera autobusu linii 112 w Krakowie. 38-latkowi za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pomimo nadchodzących Świąt i oczekiwanego przez wszystkich spokoju w czasach pandemii koronawirusa, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie, nie ustawali w poszukiwaniu sprawcy ataku, do którego doszło 17 grudnia br. w autobusie linii 112 przy ul. Tynieckiej w Krakowie. Od momentu zdarzenia policjanci intensywnie pracowali nad tą sprawą, poszukując podejrzewanego o to przestępstwo 38-letniego mieszkańca Krakowa. Sprawca zdawał sobie sprawę, że jest poszukiwany i ukrywał się. Był bardzo dobrze znany Policji i wielokrotnie odbywał już karę pozbawienia wolności. Podejrzany mając nadzieję na uniknięcie odpowiedzialności karnej, zerwał kontakt z najbliższymi oraz próbował mylić tropy, między innymi poprzez zmienianie miejsc pobytu.

Jednak 23 grudnia 2020 r., w godzinach wieczornych, kryminalni ustalili aktualne miejsce pobytu podejrzanego. Korzystając z pomocy policjantów z Komisariatu Policji V w Krakowie oraz funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie, udali się do mieszkania, do jednego z bloków w Skawinie, gdzie zatrzymali mężczyznę. Mężczyzna podczas zatrzymania nie ukrywał zaskoczenia z powodu policyjnej wizyty.

38-latkowi został przedstawiony zarzut usiłowania spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W oparciu o zebrany materiał dowodowy Prokuratura Rejonowa Kraków-Podgórze wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

25 grudnia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratury i najbliższy czas podejrzany spędzi w areszcie. Za swoje brutalne zachowanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Jednocześnie w sprawie zostało zatrzymanych kilka innych osób. Jedna z nich usłyszała zarzut poplecznictwa oraz kierowania gróźb karalnych, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Wobec niej również Sąd zastosował 3 -miesięczny areszt. Kolejna z zatrzymanych w tej sprawie osób usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
KWP w Krakowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *