Zbiórka pieniędzy na portal InfoSkawina – bez Waszej pomocy nie będziemy mogli działać dalej…

Bez Twojej pomocy portal InfoSkawina nie będzie mógł dalej funkcjonować. Prosimy o wsparcie, nawet drobną kwotą. Drogi Czytelniku, jeśli dowiedziałeś się z naszego portalu o czymś, o czym nie pisały inne skawińskie media, jeśli dzięki akcji „Usterki w gminie Skawina” choć trochę udało się poprawić Twoje otoczenie, jeśli choć raz zobaczyłeś nasze nagranie z posiedzenia komisji radnych, albo zebrania wiejskiego, na którym nie mogłeś być, jeśli zdobyłeś pracę dzięki rozpowszechnieniu przez nas informacji o pracy w urzędzie czy innej firmie, jeśli śledziłeś nasze informacje o kandydatach na radnych w poprzednich wyborach samorządowych, oglądałeś pierwszą w historii gminy Skawina debatę kandydatów na burmistrza Skawiny, czytałeś o akcjach Rowerowej Skawiny, Skawińskiego Alarmu Smogowego, czy oglądałeś relacje z Dni Skawiny, czytasz w BIP protokoły z komisji radnych, do których publikacji doprowadziliśmy, jeśli zwiększyłeś swoją wiedzę na temat prawa do informacji, składania wniosków czy petycji, jeśli, …to pomóż nam działać dalej, wspierając nas choćby niewielką kwotą.

Prowadzimy zbiórkę na na dalsze prowadzenie portalu dla mieszkańców: opłacenie serwera, domeny a także kosztów związanych z tworzeniem artykułów, z prowadzeniem spraw sądowych dotyczących jawności (brak udostępnienia informacji), czy realizacją materiałów filmowych i zdjęć. Portal InfoSkawina jest od samego początku prowadzony i utrzymywany społecznie, w czasie prywatnym redakcji.

Portal poświęcony jest wszelkim sprawom związanym z życiem w Skawinie oraz wszystkich sołectwach gminy tj.: Borek Szlachecki, Facimiech, Gołuchowice, Grabie, Jaśkowice, Jurczyce, Kopanka, Krzęcin, Ochodza, Polanka Hallera, Pozowice, Radziszów, Rzozów, Wielkie Drogi, Wola Radziszowska, Zelczyna.

Informacje podawane na portalu w założeniu mają dotyczyć tego, jak tu się żyło, żyje i jak będzie się żyło.

Portal od samego początku (2012 r.) służy do dzielenia się przez mieszkańców swoimi spostrzeżeniami z życia codziennego naszej gminy, do prezentowania swoich opinii i sugestii.

Ponadto redakcja prowadzi kilka akcji proobywatelskich dotyczących głównie zwiększania jawności działania władz publicznych oraz podwyższania świadomości mieszkańców do korzystania z przysługujących im praw (wnioski, petycje, zapytania, tworzenie rejestrów umów, jawność posiedzeń komisji, nagrań z sesji i komisji radnych, akcje „Zapytaj Burmistrza”, „Usterki w gminie Skawina”, „Bezpieczna Droga 44”, wspieranie działań antysmogowych…)

Jeśli popierasz te i inne działania portalu, proszę Cię o wsparcie na dalsze jego prowadzenie i rozwój.

Portal z racji swego charakteru jest unikatowy na skalę gminy i okolicy. Stara się nie powielać materiałów przesyłanych przez instytucje ale sam stara się docierać do dokumentów, informacji, również często korzystając z prawa do informacji / prawa prasowego.

Przygotowanie jednego dużego materiału (artykułu) np. na temat jawności po przeprowadzeniu przez redakcję sprawy przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym i Wojewódzkim Sądem Administracyjnym to praca redakcji portalu na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin! (+koszty znaczków pocztowych poleconych, papieru, tonera, itp.). Nie wspominając o setkach innych artykułów, które przygotowaliśmy od początku istnienia portalu, a z których skorzystali mieszkańcy (usterki w gminie Skawina, zadaj pytanie burmistrzowi, listy czytelników do redakcji, informacje z terenu gminy, itp.)

Dodatkowo koszty prowadzenia portalu to koszty serwera, serwisu, domen, użycia sprzętu audio, video, czy komputerów.

W sumie daje to tysiące złotych rocznie na to, że Czytelnicy mogą zupełnie bezpłatnie czytać artykuły dotyczące ich gminy, bez wykupu jakiegokolwiek abonamentu. Dlatego zwracamy się do chociaż symbolicznego wsparcia naszych działań, tak byśmy mogli dalej kontynuować pracę na Waszą rzecz. Na rzecz mieszkańców gminy Skawina.

Jeśli popierasz te i inne działania portalu, prosimy Cię o wsparcie na dalsze jego prowadzenie i rozwój..

Link do portalu ZRZUTKA.PL:

https://zrzutka.pl/yj4zpv

Poprzednia zrzutka (rok temu) zakończyła się sukcesem: zdecydowało się nam pomóc: https://zrzutka.pl/yj4zpv 27 osób, którym bardzo dziękujemy!

Liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pomoc.

13 response to "Zbiórka pieniędzy na portal InfoSkawina – bez Waszej pomocy nie będziemy mogli działać dalej…"

 1. Przez: Wojciech Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Pani „Mieszkanko Gminy” kłują bardzo te szpile?
  Uważam ,że tych szpil jest o wiele za mało. Jak będzie trzeba to pomożemy redakcji w przygotowaniu tych szpil a nieprawidłowości jest wiele . Nie ma bardziej obiektywnego portalu w okolicy. Tak trzymać redakcjo.

 2. Przez: -mieszkanka- Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Niedawno dowiedzieliśmy się jakie nagrody przyznał sobie Wielki Rząd.Polacy byli zbulwersowani,bo chyba to zrozumiałe.Kwoty powalały. Rząd był bardzo niezadowolony,gdy zobaczyło to światło dzienne. Panie redaktorze prosimy nie przestawać.

 3. Przez: Paweł Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Do Skawiniak ” Jesteś tchórzem do potęgi. Skoro wymieniłes nazwisko redaktora to dlaczego ty ukrywasz się za monitorkiem, przedstaw się z Imienia i nazwiska. Uwiera cię to co robi redakcja ?

 4. Przez: Alessandro Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Skawiniak a ty kim jestes? co zrobiles dobrego dla spolecznosci lokalnej? bo juz widze ze tylko pluc na innych potrafisz i to anonimowo. Tak to kazdy potrafi i ty skorzystales z tej prymitywnej malpiej drogi. Gdzie mieszkasz i jak sie nazywasz?

 5. Przez: ciekawski Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Ciekawe kto się kryje za tak podłymi wpisami krytykującymi jedyny niezależny portal i mrówczą pracę jego redaktora za darmo. Ciekawe czy oni cośkolwiek zrobili za darmo.

 6. Przez: alee Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  Nie obrzydzajmy zwykłym ludziom dążenia do prawdy bo zostanie tylko propaganda która tylko czeka żeby móc się rozwijać…

 7. Przez: z ochodzy Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  do skawiniaka:
  a ty taki madry bo ukryty za monitorkiem…
  przedstaw sie wszystkim z prawdziwego imieni i nazwiska i pokaz na co cie stac,…
  portal jest bardzo dobry i mam nadzieje ze bedzie trwal czy sie to komus z jakichs partii podoba czy nie

 8. Przez: mieszkanka gminy Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  Niestety nie mam dobrego zadania zarówno na temat portalu, jak I redaktora Hałata. Nie widzę obiektywizmu, ale przede wszystkim ciekawych i z pazurem godnym redaktora tekstów. Portal nie powinien odnosić się tylko do szpilek wbijanych na oślep. Tak więc może lepiej będzie jeśli to miejsce wejdzie inny podmiot. Myślę, że będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 23 kwietnia 2018

   Szanowna „mieszkanko gminy”
   Z utęsknieniem czekamy na aż to Pani otworzy portal i będzie go prowadzić minimum 5 lat, informując mieszkańców o sprawach ich dotyczących; o tym, jak wydawane są ich pieniądze, jak działa władza, będzie pani składać wnioski o poprawę działania administracji, będzie Pani interweniować gdy pojawiają się dziesiątki zgłoszeń usterek i listów czytelników. Będzie Pani prowadzić sprawy sądowe, gdy władza nie będzie chciała udostępnić informacji publicznej, do której ma Pani święte prawo. Chętnie przekażemy wszystkie sprawy, które prowadzimy. Tylko prosimy o kontakt. Wesprzemy Panią (chociaż Pani pewnie wie wszystko lepiej co i jak) ale proszę nie pisać o braku obiektywizmu, albo o braku ciekawych tekstów. Proszę nie imputować, że portal „ogranicza się tylko do wbijanych szpilek na oślep” (z propagandą szczęśliwości nam nie po drodze – od tego są inni – my stawiamy na kontrolę obywatelską, na pokazywanie rzeczy, których mało kto pokazuje, albo boi się pytać). Z jednej przyczyny. O wielu sprawach jako jedyni piszemy w gminie Skawina (a potem otrzymujemy wiele pozytywnych głosów) i inni w całej Polsce zgłaszają się by skorzystać z tej wiedzy.
   Jak ma Pani jakieś wątpliwości co do działania portalu, proszę po prostu założyć swój i pokazać nam jak się to powinno według Pani robić. Czekamy i pozdrawiamy!

 9. Przez: -mieszkanka- Zamieszczono: 20 kwietnia 2018

  Trzymam kciuki za portal.Takich ludzi trzeba nam w Skawinie.Dzięki Wam dużo wiemy.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 20 kwietnia 2018

   Dziękujemy! Od ponad 5 lat działamy na rzecz mieszkańców społecznie, często informując o rzeczach, o których żadny inny portal w Skawinie i okolicy nie informował (nagrody, rejestry umów, inne informacje publiczne, usterki, ankiety kandydatów w wyborach, debata kandydatów na burmistrza, listy Czytelników, itp.).

 10. Przez: Skawiniak Zamieszczono: 19 kwietnia 2018

  Portal jest tak samo bezpostaciowy jak jego redaktor Hałat 🙂 pozdrawiam

 11. Przez: Do Redakcji Zamieszczono: 13 kwietnia 2018

  Szanowna redakcjo infoskawina.pl może by tak pomyśleć nad lepszym dla oka desingiem waszego portalu. No i logo dodać logo miasta Skawina, a nie w tle zdjęcie nawet nie wiem która to część miasta 😉 Portal robi sie „jałowy” obecnie takie moje skromnie zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *