Zbiórka pieniędzy na portal InfoSkawina – bez Waszej pomocy nie będziemy mogli działać dalej…

Bez Twojej pomocy portal InfoSkawina nie będzie mógł dalej funkcjonować. Prosimy o wsparcie, nawet drobną kwotą. Drogi Czytelniku, jeśli dowiedziałeś się z naszego portalu o czymś, o czym nie pisały inne skawińskie media, jeśli dzięki akcji „Usterki w gminie Skawina” choć trochę udało się poprawić Twoje otoczenie, jeśli choć raz zobaczyłeś nasze nagranie z posiedzenia komisji radnych, albo zebrania wiejskiego, na którym nie mogłeś być, jeśli zdobyłeś pracę dzięki rozpowszechnieniu przez nas informacji o pracy w urzędzie czy innej firmie, jeśli śledziłeś nasze informacje o kandydatach na radnych w poprzednich wyborach samorządowych, oglądałeś pierwszą w historii gminy Skawina debatę kandydatów na burmistrza Skawiny, czytałeś o akcjach Rowerowej Skawiny, Skawińskiego Alarmu Smogowego, czy oglądałeś relacje z Dni Skawiny, czytasz w BIP protokoły z komisji radnych, do których publikacji doprowadziliśmy, jeśli zwiększyłeś swoją wiedzę na temat prawa do informacji, składania wniosków czy petycji, jeśli, …to pomóż nam działać dalej, wspierając nas choćby niewielką kwotą.

Prowadzimy zbiórkę na na dalsze prowadzenie portalu dla mieszkańców: opłacenie serwera, domeny a także kosztów związanych z tworzeniem artykułów, z prowadzeniem spraw sądowych dotyczących jawności (brak udostępnienia informacji), czy realizacją materiałów filmowych i zdjęć. Portal InfoSkawina jest od samego początku prowadzony i utrzymywany społecznie, w czasie prywatnym redakcji.

Portal poświęcony jest wszelkim sprawom związanym z życiem w Skawinie oraz wszystkich sołectwach gminy tj.: Borek Szlachecki, Facimiech, Gołuchowice, Grabie, Jaśkowice, Jurczyce, Kopanka, Krzęcin, Ochodza, Polanka Hallera, Pozowice, Radziszów, Rzozów, Wielkie Drogi, Wola Radziszowska, Zelczyna.

Informacje podawane na portalu w założeniu mają dotyczyć tego, jak tu się żyło, żyje i jak będzie się żyło.

Portal od samego początku (2012 r.) służy do dzielenia się przez mieszkańców swoimi spostrzeżeniami z życia codziennego naszej gminy, do prezentowania swoich opinii i sugestii.

Ponadto redakcja prowadzi kilka akcji proobywatelskich dotyczących głównie zwiększania jawności działania władz publicznych oraz podwyższania świadomości mieszkańców do korzystania z przysługujących im praw (wnioski, petycje, zapytania, tworzenie rejestrów umów, jawność posiedzeń komisji, nagrań z sesji i komisji radnych, akcje „Zapytaj Burmistrza”, „Usterki w gminie Skawina”, „Bezpieczna Droga 44”, wspieranie działań antysmogowych…)

Jeśli popierasz te i inne działania portalu, proszę Cię o wsparcie na dalsze jego prowadzenie i rozwój.

Portal z racji swego charakteru jest unikatowy na skalę gminy i okolicy. Stara się nie powielać materiałów przesyłanych przez instytucje ale sam stara się docierać do dokumentów, informacji, również często korzystając z prawa do informacji / prawa prasowego.

Przygotowanie jednego dużego materiału (artykułu) np. na temat jawności po przeprowadzeniu przez redakcję sprawy przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym i Wojewódzkim Sądem Administracyjnym to praca redakcji portalu na kilkanaście/kilkadziesiąt godzin! (+koszty znaczków pocztowych poleconych, papieru, tonera, itp.). Nie wspominając o setkach innych artykułów, które przygotowaliśmy od początku istnienia portalu, a z których skorzystali mieszkańcy (usterki w gminie Skawina, zadaj pytanie burmistrzowi, listy czytelników do redakcji, informacje z terenu gminy, itp.)

Dodatkowo koszty prowadzenia portalu to koszty serwera, serwisu, domen, użycia sprzętu audio, video, czy komputerów.

W sumie daje to tysiące złotych rocznie na to, że Czytelnicy mogą zupełnie bezpłatnie czytać artykuły dotyczące ich gminy, bez wykupu jakiegokolwiek abonamentu. Dlatego zwracamy się do chociaż symbolicznego wsparcia naszych działań, tak byśmy mogli dalej kontynuować pracę na Waszą rzecz. Na rzecz mieszkańców gminy Skawina.

Jeśli popierasz te i inne działania portalu, prosimy Cię o wsparcie na dalsze jego prowadzenie i rozwój..

Link do portalu ZRZUTKA.PL:

https://zrzutka.pl/yj4zpv

Poprzednia zrzutka (rok temu) zakończyła się sukcesem: zdecydowało się nam pomóc: https://zrzutka.pl/yj4zpv 27 osób, którym bardzo dziękujemy!

Liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pomoc.

32 response to "Zbiórka pieniędzy na portal InfoSkawina – bez Waszej pomocy nie będziemy mogli działać dalej…"

 1. Przez: Marek Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Obiektywny ” Czytelniku” skoro tak dobrze idzie ci pisanie a po tych twoich wpisach tak uważam to załóż swój portal i krytykuj tam sołtysa w czym problem a nie posługuj się kimś skoro nawet złotówki nie wpłaciłeś a nie podoba cie to nie czytaj i wszystko na ten temat.

 2. Przez: Czytelnik Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Jeśli prosi się o wsparcie pieniężne obiecując obiektywne, rzetelne i niezmanipulowane informacje to trzeba dbać by takie właśnie były. Redakcji sugeruję refleksję na ten temat.

 3. Przez: Czytelnik Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Szanowna Redakcjo proszę nie robić z Siebie męczennika. Zarówno Pan wie jak i wszyscy wokół wiedzą dlaczego usunięte zostały komentarze niewygodne dla kandydata na sołtysa Jaśkowic. To, że nikt dotąd o tym nie napisał nie znaczy, że nikt o tym nie wie. Tłumaczenie się teraz paragrafami i regulaminem i pisanie mdłych tłumaczeń, że ,, Być może naruszyły regulamin i zdecydowaliśmy o ich wyłączeniu…być może były mało merytoryczne…’’ brzmi śmiesznie a z wiarygodnością dziennikarską i prawdą nie ma nic wspólnego. Dlaczego wtedy nie zamieścił Pan choćby, krótkiego wyjaśnienia. Nie ważne, że miało to miejsce w 2015 roku. Ważne, że rzecz taka miała miejsce. Niestety jak się tak robi takie rzeczy to traci się wiarygodność. Pan powinien najlepiej o tym wiedzieć . Oczywiście może nadal Pan żyć w ułudzie, że wszyscy są w koło ślepi i głusi ale myślę, że to nie robi dobrze także temu portalowi. Takie zachowanie i takie ..układy’’ wcześniej a nie później odbijają się czkawką. Na wiarygodność pracuje się latami a traci się ją łatwo. Pisze Pan, że komentarze czytelników to nie jest wasze ,,całe życie’’. Oczywiście – w takim razie dla kogo piszecie? Nie liczenie się z czytelnikami, z każdym, nawet krytycznym zdaniem stawia pod dużym znakiem zapytania sens czytania portalu. Jaką mamy więc pewność, że za chwilę i te komentarze jako jedna z form kontaktu z redakcją również nie zostaną usunięte????

 4. Przez: Czytelnik Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Proszę się zapytać u źródła.

 5. Przez: ``mieszkanka`` Zamieszczono: 28 kwietnia 2018

  Gdyby wizyta premiera Morawieckiego w Skawinie była jawna,to UM powinien rozwiesić ogłoszenia o tejże wizycie. Mieszkańcy powinni o tym wiedzieć, nie z internetu, a z ogłoszeń po Skawinie. Przecież to nie jest byle jaka wizyta. Do kogo ma ” obiektywny inaczej” pretensje to portalu, przecież to UM ma w nosie mieszkańców, a nie portal. Po prostu bał się reakcji mieszkańców. Proszę zobaczyć zdjęcia,była tylko ochrona, ,UM i tam parę osób. Na pewno były to pewne osoby. Tyle
  dobrego zrobił ten portal, ale niestety, prawda w oczy kole. Tak trzymajcie.

 6. Przez: Obiektywny inaczej Zamieszczono: 28 kwietnia 2018

  Szanowny Panie redaktorze, pisze Pan że informujecie o wielu sprawach i wydarzeniach jako jedyny portal w Skawinie, w takim razie proszę powiedzieć, dlaczego nie było tutaj ani małej wzmianki na temat wizyty premiera Morawieckiego? Można nie zgadzać się z rządami PIS-u, można ich nie darzyć sympatią, ale jednak sytuacja taka nie zdarza się zbyt często szczególnie w takim mieście jak właśnie Skawina. Pozdrawiam

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 28 kwietnia 2018

   Szanowny Obiektywny inaczej,
   O wizycie premiera w Skawinie pisali chyba wszyscy i nie tylko w Skawinie czy Małopolsce ale i Polsce. Pisaliśmy i my dając wzmiankę na facebooku (https://www.facebook.com/InfoSkawina/posts/1460406110753568). Nie rozpisywaliśmy się bardziej, zwłaszcza, że nasza redakcja nie została zaproszona przez organizatorów do relacjonowania tego wydarzenia. Dziwne, bo przecież jesteśmy zarejestrowanym dziennikiem w Skawinie i widniejemy jako oficjalne media nie tylko na stronie www Gminy Skawina. Powtarzamy po raz wtóry: portal prowadzony jest społecznie, w czasie prywatnym i nierzadko kosztem życia rodzinnego. Poza tym wszelkie koszty związane z funkcjonowaniem portalu (serwer, domena, artykuły, sprzęt, itd.) pokrywane są ze środków osób prywatnych (w tym ostatniej zrzutki, która jest tylko kroplą w morzu potrzeb). Jeśli chciałby Pan pisać dla nas artykuły całkowicie wolontariacko, zapraszamy do kontaktu. Od lat czekamy na wsparcie społeczne pracą na rzecz portalu. Nie umieszczamy reklam, dzięki czemu Czytelnik nie jest zasypywany dodatkowymi niepotrzebnymi wyskakującymi informacjami i może spokojnie czytać nasze artykuły oraz przekazywane informacje (w tym np. o zaginięciach osób, zmianach w organizacji ruchu, zgłoszonych przez mieszkańców usterkach, listach czytelników, dokumentach, itd.). Na podsumowanie, zachęcamy oczywiście do przekazania środków na działanie portalu – zrzutka pod adresem: https://zrzutka.pl/gywbeg
   Miłego długiego weekendu! Pozdrawiamy!

 7. Przez: obiektywny Zamieszczono: 28 kwietnia 2018

  Widzę ,ze to jest przepychanka kilku osób a chyba tylko dwóch krytykujących portal . czy pisanie o czymś co dla nas jest niewygodne oznacza ,o braku obiektywizmu? (to do ” skawiniaka” i mieszkanki Gminy) Ludzie zastanówcie się czy nie było kiedyś o czymś co było dla nas ważne i po naszej myśli?

 8. Przez: Czytelnik Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

  A propos obiektywizmu i sumienności przedstawiania informacji przez Portal, w tym również tak nie lubianych komentarzy pragnę podzielić się pewnymi wątpliwościami. To oczywiście bardzo delikatne określenie… Otóż Pan Redaktor ,,popełnił’’ poniżej taki kwiecisty tekst – cytuję: ,,(z propagandą szczęśliwości nam nie po drodze – od tego są inni – my stawiamy na kontrolę obywatelską, na pokazywanie rzeczy, których mało kto pokazuje, albo boi się pytać)’’. Bardzo to chwalebne. Ale w obliczu powyższego oraz ciekawego komentarza MIESZKAŃCA zawierającego pytanie: kto będzie wspierał sołtysa Jaśkowic -to ja teraz mam pytanie.
  Dlaczego na Portalu tak trudno doszukać się komentarzy jakie zostały zamieszczone przez czytelników przed wyborami na sołtysa w Jaśkowicach w 2015 roku? To były komentarze, także niepochlebne, po prostu wymiana zdań dotycząca kandydata na sołtysa Jaśkowic. Nie ma ich. Czy zostały usunięte? Dlaczego? Na czyją sugestię? Jak to się ma do obiektywizmu Portalu??????? Czy mam rozumieć, że działa cenzura? Nie rozumiem. Czy to jest obiektywizm? Jest to niepokojące. Usuwanie niewygodnych komentarzy, które ktoś napisał – to jest obiektywizm w przedstawianiu informacji?
  InfoSkawina 29 grudnia 2015 r. tytuł ,,Program wyborczy Józefa Tomczaka’’ – na dole informacja ,, Komentarze zostały wyłączone na tej stronie’’. Świetny obiektywizm.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

   Szanowny Czytelniku, trudno nam się teraz odnosić do sprawy sprzed 3 lat (zwłaszcza, że portal a zwłaszcza komentarze czytelników to nie jest nasze „całe życie”, by po latach wracać do poszczególnych komentarzy z artykułów), ale prosimy zaznajomić się z III rozdziałem regulaminu portalu oraz warunkami publikacji, usuwania oraz zatwierdzania komentarzy (zwłaszcza punkty od 13-20). Być może naruszały regulamin i zdecydowaliśmy o ich wyłączeniu. Być może wzmagały agresję i połajanki personalne, być może były mało merytoryczne, trudno w tej chwili debatować. Możemy za to stwierdzić, że ponad 3100 komentarzy widnieje na portalu a tylko naprawdę nieliczne zostały niezatwierdzone/usunięte, itd.
   Jeszcze raz zachęcamy do stworzenia swojego portalu w gminie, który będzie tak obiektywny/sumienny jak sobie Pan by życzył;-)

 9. Przez: Mieszkaniec 2 Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

  Pragnę wyrazić swoją opinię. Ja rozumiem, że komentarze nie do końca pochlebne mogą zaboleć. Ale czy możliwość zamieszczania komentarzy ma służyć jedynie do słodzenia. Nikt nikogo nie obraził, przynajmniej ja tego nie dostrzegam. Dostrzegam za to agresję z drugiej strony na słowa krytyki. Droga Redakcjo, krytyka jeszcze nikogo nie zabiła, a przyjmowanie jej i spokojne wyciąganie wniosków świadczy o pewnej dojrzałości i predyspozycjach do pracy dziennikarskiej.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

   Prosimy o konkrety: jaka niby agresja z naszej strony została zastosowana?

 10. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

  Szanowny Panie Redaktorze – z zażenowaniem czytam pełne złości komentarze na wyrażoną przez Mieszkankę Gminy opinię o portalu. Czy nie można mieć swojego zdania? Nikt nie został obrażony a wymienienie nazwiska nikomu nie uwłacza. Trzeba się liczyć w życiu także z tym, że nie każdy ma opinię zgodną z naszym poglądem. Jeśli tak trudno przyjmowane są słowa krytyki, to może brak komentarzy poprawi Panu samopoczucie. Ale chyba nie o to chodzi.
  Pozdrawiam

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

   Można mieć swoje zdanie. My również je mamy. Liczymy się z krytyką. Od ponad 5 lat jesteśmy „atakowani” w różny sposób za artykuły i informacje, które publikujemy, ale przed wyborami szczególnie nasila się tego rodzaju „spina”. Doświadczamy tego właśnie ostatnio również. Niestety. Pozdrawiamy!

 11. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

  A kto będzie teraz wspierał sołtysa w Jaśkowicach .
  Kto napisze „NA WNIOSEK SOŁTYSA ” za darmo niema nic

 12. Przez: Mieszkaniec Zamieszczono: 27 kwietnia 2018

  Ale będzie płakał sołtys w Jaśkowicach ,jak was nie będzie

 13. Przez: Skawiniak Zamieszczono: 26 kwietnia 2018

  Paweł i Alessandro to ta sama osoba, ten sam styl pisania. W Skawinie jest kilka osób które uważają sie za „szare eminencje”, mysle ze kto ma wiedzieć ten wie, a ten portal juz dawno przestał byc obiektywny. Po co ta agresja? Każdy ma prawo do opini, ja nikogo nie obraziłem, a juz sie w was zagotowało…

 14. Przez: Wojciech Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Pani „Mieszkanko Gminy” kłują bardzo te szpile?
  Uważam ,że tych szpil jest o wiele za mało. Jak będzie trzeba to pomożemy redakcji w przygotowaniu tych szpil a nieprawidłowości jest wiele . Nie ma bardziej obiektywnego portalu w okolicy. Tak trzymać redakcjo.

 15. Przez: -mieszkanka- Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Niedawno dowiedzieliśmy się jakie nagrody przyznał sobie Wielki Rząd.Polacy byli zbulwersowani,bo chyba to zrozumiałe.Kwoty powalały. Rząd był bardzo niezadowolony,gdy zobaczyło to światło dzienne. Panie redaktorze prosimy nie przestawać.

 16. Przez: Paweł Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Do Skawiniak ” Jesteś tchórzem do potęgi. Skoro wymieniłes nazwisko redaktora to dlaczego ty ukrywasz się za monitorkiem, przedstaw się z Imienia i nazwiska. Uwiera cię to co robi redakcja ?

 17. Przez: Alessandro Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Skawiniak a ty kim jestes? co zrobiles dobrego dla spolecznosci lokalnej? bo juz widze ze tylko pluc na innych potrafisz i to anonimowo. Tak to kazdy potrafi i ty skorzystales z tej prymitywnej malpiej drogi. Gdzie mieszkasz i jak sie nazywasz?

 18. Przez: ciekawski Zamieszczono: 22 kwietnia 2018

  Ciekawe kto się kryje za tak podłymi wpisami krytykującymi jedyny niezależny portal i mrówczą pracę jego redaktora za darmo. Ciekawe czy oni cośkolwiek zrobili za darmo.

 19. Przez: alee Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  Nie obrzydzajmy zwykłym ludziom dążenia do prawdy bo zostanie tylko propaganda która tylko czeka żeby móc się rozwijać…

 20. Przez: z ochodzy Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  do skawiniaka:
  a ty taki madry bo ukryty za monitorkiem…
  przedstaw sie wszystkim z prawdziwego imieni i nazwiska i pokaz na co cie stac,…
  portal jest bardzo dobry i mam nadzieje ze bedzie trwal czy sie to komus z jakichs partii podoba czy nie

 21. Przez: mieszkanka gminy Zamieszczono: 21 kwietnia 2018

  Niestety nie mam dobrego zadania zarówno na temat portalu, jak I redaktora Hałata. Nie widzę obiektywizmu, ale przede wszystkim ciekawych i z pazurem godnym redaktora tekstów. Portal nie powinien odnosić się tylko do szpilek wbijanych na oślep. Tak więc może lepiej będzie jeśli to miejsce wejdzie inny podmiot. Myślę, że będzie to z pożytkiem dla wszystkich.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 23 kwietnia 2018

   Szanowna „mieszkanko gminy”
   Z utęsknieniem czekamy na aż to Pani otworzy portal i będzie go prowadzić minimum 5 lat, informując mieszkańców o sprawach ich dotyczących; o tym, jak wydawane są ich pieniądze, jak działa władza, będzie pani składać wnioski o poprawę działania administracji, będzie Pani interweniować gdy pojawiają się dziesiątki zgłoszeń usterek i listów czytelników. Będzie Pani prowadzić sprawy sądowe, gdy władza nie będzie chciała udostępnić informacji publicznej, do której ma Pani święte prawo. Chętnie przekażemy wszystkie sprawy, które prowadzimy. Tylko prosimy o kontakt. Wesprzemy Panią (chociaż Pani pewnie wie wszystko lepiej co i jak) ale proszę nie pisać o braku obiektywizmu, albo o braku ciekawych tekstów. Proszę nie imputować, że portal „ogranicza się tylko do wbijanych szpilek na oślep” (z propagandą szczęśliwości nam nie po drodze – od tego są inni – my stawiamy na kontrolę obywatelską, na pokazywanie rzeczy, których mało kto pokazuje, albo boi się pytać). Z jednej przyczyny. O wielu sprawach jako jedyni piszemy w gminie Skawina (a potem otrzymujemy wiele pozytywnych głosów) i inni w całej Polsce zgłaszają się by skorzystać z tej wiedzy.
   Jak ma Pani jakieś wątpliwości co do działania portalu, proszę po prostu założyć swój i pokazać nam jak się to powinno według Pani robić. Czekamy i pozdrawiamy!

 22. Przez: -mieszkanka- Zamieszczono: 20 kwietnia 2018

  Trzymam kciuki za portal.Takich ludzi trzeba nam w Skawinie.Dzięki Wam dużo wiemy.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 20 kwietnia 2018

   Dziękujemy! Od ponad 5 lat działamy na rzecz mieszkańców społecznie, często informując o rzeczach, o których żadny inny portal w Skawinie i okolicy nie informował (nagrody, rejestry umów, inne informacje publiczne, usterki, ankiety kandydatów w wyborach, debata kandydatów na burmistrza, listy Czytelników, itp.).

 23. Przez: Skawiniak Zamieszczono: 19 kwietnia 2018

  Portal jest tak samo bezpostaciowy jak jego redaktor Hałat 🙂 pozdrawiam

 24. Przez: Do Redakcji Zamieszczono: 13 kwietnia 2018

  Szanowna redakcjo infoskawina.pl może by tak pomyśleć nad lepszym dla oka desingiem waszego portalu. No i logo dodać logo miasta Skawina, a nie w tle zdjęcie nawet nie wiem która to część miasta 😉 Portal robi sie „jałowy” obecnie takie moje skromnie zdanie.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 25 kwietnia 2018

   Oczywiście, kolejna zmiana kosztuje, a ledwo możemy zebrać 1000 zł na podstawę funkcjonowania portalu. Jesteśmy redakcja, która pracuje społecznie, portal nie ma reklam, za które mógłby zapłacić za serwer, domenę, czy artykuły dziennikarzom obywatelskim. Nie ma zebranych pieniędzy na kosztowne procesy sądowe z Burmistrzem, bo on nie chce udostępnić informacji publicznej, itp. A co do logo, nie chcemy się kajać i błagać o zgodę na użycie loga, poza tym, to nie ma znaczenia czy logo jest, liczy się merytoryka. A co do jałowości, to prosimy o więcej konkretów, bo nie wiemy co ma Pan na mysli? Pozdrawiamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *