Zdarzenie drogowe na obwodnicy Skawiny (ZDJĘCIA)

_2W dniu 1 sierpnia 2015 r. po godz. 13:00, dwa wozy bojowe Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Skawinie udały się do zdarzenia drogowego. Na skrzyżowaniu obwodnicy Skawiny z ul. Hałacińskiego zderzyły się dwa pojazdy marki Toyota Yaris i Mercedes Vito. W wyniku tego zdarzenia 30-letni mężczyzna kierujący toyotą został uwięziony w swoim pojeździe.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wstrzymaniu ruchu drogowego. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego zrobiono dostęp do poszkodowanego, którego następnie ewakuowano z pojazdu.

Funkcjonariusze PSP udzielili kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, a następnie przekazali poszkodowanego przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Pojazdy uczestniczące w kolizji usunięto z jezdni na pobocze i przywrócono normalny ruch drogowy.

Na miejsce przybyła Policja oraz Pogotowie energetyczne.

W wyniku zdarzenia dodatkowo uszkodzona została jedna latarnia oświetleniowa, drogowe bariery ochronne linowe na długości ok. 5 metrów oraz słupki drogowe i znak drogowy.

Działania ratownicze łącznie trwały ok. 2 godziny.

Źródło: st.kpt. Jarosław Lach / www.facebook.com/jrgskawina
Fot. sekc. Piotr Tylek

 

3 response to "Zdarzenie drogowe na obwodnicy Skawiny (ZDJĘCIA)"

 1. Przez: cyklista Zamieszczono: 4 sierpnia 2015

  Dobrze, że w tym czasie nie stali tam piesi lub rowerzyści.

  • Przez: luna Zamieszczono: 4 sierpnia 2015

   Na tym skrzyżowaniu powinno sie zastosować wysepki do lewoskretów i pasy do włanczania sie do ruchu bo ruch jest naprawde duży a bedzie coraz to wiekszy!!!! a miejsca przecież nie brakuje…

   • Przez: pieszy Zamieszczono: 5 sierpnia 2015

    Miejsca nie brakowało na budowę ronda i CPR przy pierwszym odcinku drogi dojazdowej do stref, zwanej “obwodnicą”. Pieniędzy nie brakło na budowę ekranów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *