Ze Skawiny do Wadowic – Ekstremalna Droga Krzyżowa 2016

EDK_samo_logoW tym roku po raz drugi wyruszy z naszego miasta do Wadowic EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Szlak św. Faustyny prowadzi przez Kopankę, Facimiech, Pozowice, Brzeźnicę, Marcyporębę, Trawną Górę, Lgotę i Witanowice. Ma 38 km długości i 510 m przewyższenia. Droga pokonywana jest nocą, w milczeniu, w samotności lub niewielkich kilkuosobowych grupkach.

EDK jest przede wszystkim indywidualnym spotkaniem z Bogiem, ale też z samym sobą; z własną niemocą, bólem, zmęczeniem, które w czasie Drogi trzeba pokonać lub się poddać. To uczy pokory. W środku nocy, w konfrontacji ze swoją słabością pełniej przeżywa się Misterium Drogi Krzyżowej. Dużą wartością EDK jest fakt, że człowiek bierze za siebie odpowiedzialność, w jakiś sposób przekracza siebie, w efekcie czego pogłębia swoją duchowość i swoją wiarę.

W 2015 roku, w Skawinie, wyzwanie EDK podjęło ok. 85 osób. Uczestnicy, którzy zdecydowali się odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego bierzesz udział w EDK?” mówili o pogłębieniu swojej duchowości i wiary, o lepszym poznaniu siebie, o tym, iż jest to dobry czas na przemyślenia i modlitwę w zagonionym życiu. Wiele osób niosło też własne, osobiste intencje.

Wyruszenie w trasę w dniu 11.03.2016 roku poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Skawinie.

Po Mszy nastąpi rozdanie materiałów; rozważań, opisu trasy, opasek odblaskowych i wyruszenie w Drogę. Informujemy, że trasa jest wymagająca, przeznaczona dla wytrawnych piechurów, osób z dobrą kondycją fizyczną. Uczestnictwo w EDK ma charakter indywidualnej, dobrowolnej praktyki religijnej. Każdy, kto zdecyduje się na udział w EDK robi to na własną odpowiedzialność.

EDK to duże wyzwanie, zmaganie z własnymi słabościami, indywidualna droga i osobiste spotkanie z Bogiem.

Chcesz podjąć wyzwanie?

Zapisz się przez stronę: http://www.edk.org.pl/trasa-edk/skawina-wadowice-57.html

Jadwiga Grabowska-Wydra

koordynator EDK – rejon Skawina

EDK_samo_logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *