Zebranie mieszkańców ul. Sadowej – rozbudowa drogi

_20160906_175644Prezentujemy przesłane do naszej redakcji relację oraz zdjęcia z zebrania, które odbyło się 6 września 2016 r. w budynku OSP Korabniki. Tematem spotkania była koncepcja kompleksowej rozbudowy ulicy Sadowej wraz z nową nawierzchnią, chodnikiem i całościową melioracją.

Spotkanie prowadził Przewodniczący Osiedla nr 5 „Korabniki” Antoni Holik. Na spotkanie obecnych było ok. 60 osób zamieszkujących ul. Sadową. Obecny był także wiceburmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko oraz zespół projektantów.

Po prezentacji koncepcji rozbudowy ul. Sadowej (materiały można pobrać tu: http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=13426&menu_id=0), rozpoczęła się gorąca dyskusja. Jak w każdym takim przypadku, pomysł miał swoich zwolenników oraz przeciwników. Padały argumenty o robieniu z ul. Sadowej drogi szybkiego ruchu, ale też kontrargumenty, że w końcu ta droga stanie się bezpieczna, bo to głównie droga wewnętrzna dla mieszkańców. Pojawiły się też propozycje zrobienia drogi jednokierunkowej, tak aby nie zabierać działek mieszkańcom.

Na zakończenie spotkania burmistrz poprosił aby wszelkie uwagi do koncepcji zostały złożone pisemnie lub mailowo do końca września w urzędzie miasta.

Źródło:
Antoni Holik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *