Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 8 września 2017 r. (ZDJĘCIA / VIDEO)

Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją video z zebrania wiejskiego w Jaśkowicach, które odbyło się w dnia 8 września 2017 r. w Domu Ludowym. Przedmiotem zebrania było przede wszystkim uchwalenie budżetu sołectwa na rok 2017, ale również sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności, podjęto również uchwały dotyczące m.in. wprowadzenia nazewnictwa ulic w sołectwie czy określono sposób przeprowadzenie wyborów na Sołtysa i członków Rady Sołeckiej w roku 2019. W zebraniu wiejskim uczestniczyło ok. 90 osób (nie wszyscy się wpisali na listę obecności).

Na zebranie wiejskie oprócz mieszkańców jako goście przybyli: radna Ewa Masłowska oraz I zastępca burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko. Zebranie poprowadził Sołtys Jaśkowic Józef Tomczak. W zebraniu uczestniczyli również członkowie Rady Sołeckiej.

Poniżej znajdziecie Państwo oprócz materiału VIDEO czy zdjęć, skany uchwał przyjętych na zebraniu oraz sprawozdanie sołtysa, które przesłał do naszej redakcji.

Skany uchwał dostępne są również w BIP Gminy Skawina pod linkiem: TUTAJ.

ZDJĘCIA:

VIDEO:

Uchwały zebrania wiejskiego:

1 response to "Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 8 września 2017 r. (ZDJĘCIA / VIDEO)"

  1. Przez: Czytelnik Zamieszczono: 1 października 2017

    Taki komentarz. Dobrze, że Sołtys reaguje na wszelkie zgłoszenia np. o niedrożności przepustów, krzaki w pasie drogowym itp. Dziwi więc fakt dlaczego nie widzi, a właściwie nie czuje smrodu wypuszczanych ścieków na ulicy przy której mieszka. W tym roku cała wieś szła w procesji Bożego Ciała. Wszyscy mogli poczuć, dało się wtedy słyszeć jak ludzie mówili – ,,jak tu śmierdzi”. Jakiś czas temu również szedłem tą drogą. Nic się nie zmieniło. Nadal śmierdzi. Pogłębione zostały rowy, ścieki stały wprost w tych rowach. Odsłoniło to jeszcze bardziej to co się tam dzieje. A sołtys nie widzi. Nie chce widzieć. Dlaczego? Wiadomo. Pewnie jego wyborcy. Ludzie częściowo pozasypywali rowy, wprawione zostały jakieś rury, ale przecież kawałek dalej widać co z nich wypływa. Wstyd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *