Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 11 marca 2016 r. (ZDJĘCIA i VIDEO)

_IMG_405211 marca 2016 r. w Jaśkowicach odbyło się Zebranie Wiejskie, na którym oprócz mieszkańców w liczbie 78 osób (w tym sołtysa i członków rady sołeckiej), gościnnie obecni byli również Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa oraz radni i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Ewa Masłowska i Ryszard Majdzik. Przyjęto kilka uchwał, w tym dotyczącą zmian w budżecie sołeckim, statucie sołectwa i wprowadzenia monitoringu przy kapliczce. Z zebrania wykonaliśmy zapis video oraz dokumentację fotograficzną. Zapraszamy do zapoznania się z jego przebiegiem.

Przy okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców pozostałych jednostek pomocniczych gminy, do prezentowania własnych relacji tekstowych, video i zdjęciowych z zebrań.

Przypominamy również, że zebrania wiejskie odbywają się w sposób jawny. Każdy z obywateli może rejestrować i rozpowszechniać nagrania z ich przebiegu, a zwłaszcza media/prasa, której rola jest szczególnie istotna w informowaniu społeczności lokalnej.

_IMG_4044

PORZĄDEK ZEBRANIA (przyjęty jednogłośnie):

 1. Informacja sołtysa o sprawach bieżących i planach w 2016 r.
 2. Dyskusja, pytania, wolne wnioski
 3. Podjęcie uchwał:
  a) zatwierdzenie Planu Odnowy Miejscowości
  b) zmiany w budżecie sołeckim
  c) monitoring przy kapliczce
  d) wprowadzenie w Jaśkowicach ulic i ich nazewnictwa oraz konsultacje
  e) zmiany do statutu sołectwa
 4. Zakończenie zebrania.

RELACJA VIDEO z ZEBRANIA:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=r7VIXZpWrSA”]

ZDJĘCIA:

Po zebraniu wiejskim z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Sołtysa, Rada Sołecka wraz z mieszkańcami złożyła sołtysowi Józefowi Tomczakowi życzenia oraz kwiaty.

AKTUALIZACJA (23 marca 2016 r.):

Zobacz także:

Uchwała nr 1/2016 Rady Sołeckiej w Jaśkowicach

Uchwały Zebrania Wiejskiego z dnia 11 marca 2016 r.

2 response to "Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 11 marca 2016 r. (ZDJĘCIA i VIDEO)"

 1. Przez: obserwator Zamieszczono: 3 kwietnia 2016

  W sołectwie od jakiegoś czasu działa strona internetowa, która podobno ma zawierać aktualne informacje dotyczące wsi. Dlaczego więc w zakładce dotyczącej OSP prezentowany jest nieaktualny skład zarządu? Wszystko to jest śmiechu warte. Wieś śpi, a właściwie ktoś kto robi tą stronę. Chcecie być do przodu, to się ogarnijcie. Chyba, że obecny skład nie jest mile widziany i nie wpisuje się w ,,układ”.

 2. Przez: bip UMiG Zamieszczono: 22 marca 2016

  Wycena prac na dzikim wysypisku śmieci była wykonana przez MZU, to 430 zł. Była to trudna zbiórka odpadów, które dały ubity kontener 7 kubików. Ponadto uporządkowanie terenu wokół parkingu przy klubie 1700 zł
  http://bip.malopolska.pl/pobierz/1371845.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *