Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 25 września 2015 r. (ZDJĘCIA / VIDEO)

zebranie_jaskowiceZapraszamy do zapoznania się z pełną relacją video z zebrania wiejskiego w Jaśkowicach, które odbyło się w dnia 25 września 2015 r. o godzinie 19:00. w tamtejszym Domu Ludowym. Przedmiotem zebrania było przede wszystkim uchwalenie budżetu sołectwa na rok 2016, ale poruszono również i inne tematy tj. montaż światłowodów, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, kwestie stanu dróg gminnych, czy terminu realizacji kanalizacji we wsi. 

Na zebranie wiejskie jako goście przybyli: poseł na Sejm RP Piotr Ćwik, Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Witold Grabiec, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie Ewa Masłowska i Ryszard Majdzik, Wiceburmistrz Miasta i Gminy Skawina Norbert Rzepisko, koordynator ds. budżetu obywatelskiego z ramienia Burmistrza Marcin Pacułt. Zebranie poprowadził Sołtys Jaśkowic Józef Tomczak. W zebraniu uczestniczyli również wszyscy członkowie Rady Sołeckiej.

Liczba osób uczestniczących w zebraniu przekroczyła 100 osób (liczba mieszkańców wsi: prawie 1100 osób).

___IMG_0717

Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z paragrafem 17 Statutu Sołectwa Jaśkowice (przyjętego jako załącznik nr 5 do uchwały Nr XXIII/279/12 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 26 września 2012 r.):

„Obrady Zebrania Wiejskiego są jawne.”

Każdy z obywateli może rejestrować i rozpowszechniać nagrania z ich przebiegu, a zwłaszcza media/prasa, której rola jest szczególnie istotna w informowaniu społeczności lokalnej.

Jak napisano na stronie www.funduszesoleckie.pl:

Jawność działania władzy gwarantuje art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stwierdzając, że  obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Więcej o jawności zebrań wiejskich i możliwości ich nagrywania można przeczytać na stronie: Opinia prawna – nagrywanie przebiegu zebrania wiejskiego

Przy okazji zachęcamy wszystkich mieszkańców pozostałych jednostek pomocniczych gminy, do prezentowania własnych relacji tekstowych, video i zdjęciowych z zebrań.

RELACJA VIDEO z ZEBRANIA:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=sA-lnYj7G2g”]

ZDJĘCIA:

20 response to "Zebranie wiejskie w Jaśkowicach 25 września 2015 r. (ZDJĘCIA / VIDEO)"

 1. Przez: bolek Zamieszczono: 30 września 2015

  Fajnie jest, przepychanki które stowarzyszenie ważniejsze, w którym więcej martwych dusz. Powoływane i reaktywowane przed wyborami a chodników jak nie było tak nie ma. I znów obietnice jak my będziemy przy władzy to będą, wszystko będzie 🙂
  Polityk nie kłamie. On zmienia parametry obietnicy 😉

 2. Przez: pieszy Zamieszczono: 30 września 2015

  Ja mam dobrą pamięć szanowni etatowi radni to Wy wyraziliście zgodę na likwidację chodnika wzdłuż ul. Piłsudskiego w Skawinie, w zamian za nakładkę na jezdni. Ilu z Was zasiada w komitetach i “walczy” o budowę chodnika na wsiach? Panie Burmistrzu Rzepisko kiedy chodnik lub ciąg pieszo-rowerowy przy tej ulicy, jest w planach GDDKiA? Zapewne lepiej się kierowcom jeździ samochodem po poboczu niż chodniku, tylko w mieście są również piesi.

 3. Przez: Gość Zamieszczono: 28 września 2015

  Rządzić, a działać to wielka różnica. Pani Renata działała na rzecz Jaśkowic przez wiele lat, a od kilku miesięcy nastały rządy, które podzieliły wieś na dwie części. Cytując przysłowie: “Każdy kogut jest odważny na własnym gnojowisku”, więc mieszkańcu miej trochę odwagi i powiedz to Pani Renacie prosto w oczy, a nie zasłaniaj się anonimowym podpisem na forum.

  • Przez: czytelnik Zamieszczono: 28 września 2015

   To prawa – rządy, które podzieliły wieś. Ktoś nawet o to zapytał na zebraniu. Ale pytanie należy kierować do rządzącego. Ciągłe intrygi, obrażanie, metody żywcem wyjęte z dawnej epoki. Nie na tym polega działanie na rzecz wsi. Ludzie na rzecz wsi działali kiedy zaczynali prawie od zera i była zgoda. Pani Renata jest tego przykładem. A teraz? Teraz liczy się rządzenie, władza i skłócanie ludzi.

 4. Przez: paweł Zamieszczono: 28 września 2015

  Goście jak mówią młodzi “przyjmą to na klatę”, przyszli agitować przed wyborami. Powinni mieć takie zachowanie wkalkulowane w działalność jaką prowadzą.

  • Przez: mała Zamieszczono: 28 września 2015

   Pewnie tak. Ale się napatrzyli:) Sołtys powinien reagować, a tu on sam obraża. Więc czego tu oczekiwać.

 5. Przez: skawinianin Zamieszczono: 28 września 2015

  Nie umieją się zachować na zebraniu i jeszcze to filmują. Wstyd. Kultura mieszkańców, odgłosy na poziomie dna. No to się Jaśkowice zareklamowały… Mam radę: może lepiej nie filmujcie, jak nie wiecie, że można mówić w języku ludzi. Używanie internetu i posiadanie strony jeszcze nie świadczy o kulturze i dobrym wychowaniu.

  • Przez: grześ Zamieszczono: 28 września 2015

   Co Ty skawinianin, trzeba nagrywać wszystkie zebrania sołectw, posiedzenia komisji RM. Z czasem zebrani nauczą się odpowiednio zachowywać a my poznamy prawdziwe problemy mieszkańców sołectw, to co ich łączy i dzieli.
   Antagonizmy między wioskami znane są od pokoleń teraz mamy okazję przyglądać się Pawlakom i Kargulom. Sami swoi

  • Przez: wieśniak Zamieszczono: 28 września 2015

   Co u was w mieście jest tak bardzo kulturalnie?
   Odgłosy sa na każdym zebraniu nawet w Sejmie. Nie popieram tego ale nie sądż wszystkich jedną miarą i nie wycieraj sobie języka Jaśkowicami bo jedna osoba czy dwie to nie całe Jaśkowice. Filmowanie z pewnością pomaga bardziej kulturalnemu zachowaniu.

   • Przez: iga Zamieszczono: 28 września 2015

    To prawda, masz rację nie należy uogólniać na wszystkich mieszkańców Jaśkowic takich chamskich zachowań. Tylko, że tam sołtys nawet nie zareagował, i nikt z tego licznego tłumu, którym się tak szczycił również. Ale kiedy dorosły facet rechocze a potem wyje to wieje oborą. Przecież każdy się może na zebraniu wypowiedzieć, mógł wziąć mikrofon i gadać, a nie wyć. Powtarzam – nie wszyscy się tak zachowują, ale czy to wieś czy miasto należy takie zachowania piętnować.

 6. Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 27 września 2015

  renata sie zawiesilana wyborach inie moze sie z tym pogodzic przeciez zadzila osiem lat zradna kobieto obudz sie.

  • Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 28 września 2015

   A Tobie proponuje poćwiczyć gramatyke i ortografie moze w przyszłości nie będziesz sie kompromitował na forum… Co do zawieszenia to sie Pan Sołtys nie popisał… Jak widać na nagraniu tylko jedna osoba zachowała zdrowy rozsądek i zwróciła mu uwagę a reszta siedziala jak barany…. Wykazał sie Pan Sołtys przed zaproszonymi Gośćmi – GRATULUJE!

 7. Przez: dk44 Zamieszczono: 27 września 2015

  Ale się posprzeczali na końcu zebrania. DK44 dzieli nie tylko miasto na pół jak widać i słychać.

 8. Przez: obserwator Zamieszczono: 26 września 2015

  Trzeba się postarać, nawieźć kamienia, piachu, gliny, by zmienić klasę gruntu. Co ten człowiek proponuje, zgroza. Na szczęście Ministerstwo Rolnictwa powstrzymało te zapędy odralniania gruntów i wycinania samosiejek 🙂
  https://youtu.be/sA-lnYj7G2g?t=58m26s

 9. Przez: viatoll Zamieszczono: 26 września 2015

  Jakby było mało tych samochodów na DK44 to dojdzie wożenie śmieci ze Skawiny do Gminy Brzeszcze. Do Skawiny odpady zwozi Clif też nie koleją. Przepustowość tej drogi już została wyczerpana i każdy taki pomysł doprowadzi do całkowitego paraliżu na drogach. Zanim mieszkańcy wiosek doczekają się budowy chodników dostana w prezencie tysiące ciężarówek. Chciałoby się zapytać jak ta ekonomia się sprawdzi panie burmistrzu Rzepisko gdy GDDKiA wprowadzi VIATOLL a przecież nie będzie innego wyjścia.
  https://youtu.be/sA-lnYj7G2g?t=51m11s

  • Przez: SAMOSIEJKA Zamieszczono: 26 września 2015

   CHYBA NIECAŁE 3 LATA, JEŻDZIŁAM NA ROWERZE TO TAK JAKOŚ TO BYŁO, JAK ZAPAMIĘTAŁAM

   • Przez: oglądacz Zamieszczono: 27 września 2015

    Mogłeś to napisać normalnie nie krzyczeć dużą czcionką. Co wspólnego ma jazda na rowerze z tymi samosiejkami? 🙂

    • Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 27 września 2015

     Pani renato obudz sie nie do ciebie nalezy wies ,ludzie cie nie chcieli ikoniec dobrze ci soltys powiedzial.

     • Przez: mieszkaniec Zamieszczono: 28 września 2015

      Odczep się człowieku od Pani Renaty bo nie dorastasz Jej do pięt. A jeśli jesteś taki chojrak to trzeba było powiedzieć na zebraniu a nie chować się w tłumie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *