Zebranie wiejskie w Radziszowie (VIDEO / ZDJĘCIA / PROTOKÓŁ / LISTA OBECNOŚCI)

___IMG_4744Zapraszamy do zapoznania się z materiałem video dokumentującym pełny przebieg zebrania wiejskiego w Radziszowie. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się w dniu 10 października 2014 r. o godzinie 17:30 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościelnej 1. Głównym tematem zebrania było uchwalenie budżetu sołectwa na rok 2015. Duża część zebrania poświęcona była tematowi kanalizacji, dróg, chodników oraz odwodnienia we wsi. Na zebraniu prowadzonym przez Panią Sołtys Radziszowa Zdzisławę Bała obecni byli również m.in. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Paweł Kolasa (obecny jedynie kilkanaście minut), przedstawicielka Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Skawinie oraz Pan Adam Wójcik, Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego.

Pełny protokół z zebrania wiejskiego w Radziszowie wraz z przyjętymi uchwałami oraz listą obecności został opublikowany na stronie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska www.informacjapubliczna.org.pl:

PROTOKÓŁ – Zebranie wiejskie w Radziszowie

Link bezpośredni do protokołu (PDF) -> TUTAJ

Pragniemy przypomnieć, że zgodnie z paragrafem 17 Statutu Sołectwa Radziszów (przyjętego jako załącznik nr 12 do uchwały Nr XXIII/279/12 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 26 września 2012 r.):

“Obrady Zebrania Wiejskiego są jawne.”

Jak napisano na stronie www.funduszesoleckie.pl:

Jawność działania władzy gwarantuje art. 61 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej stwierdzając, że  obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo do uzyskiwania informacji obejmuje dostęp do dokumentów oraz wstęp na posiedzenia kolegialnych organów władzy publicznej pochodzących z powszechnych wyborów, z możliwością rejestracji dźwięku lub obrazu.

Więcej o jawności zebrań wiejskich i możliwości ich nagrywania można przeczytać na stronie: Opinia prawna – nagrywanie przebiegu zebrania wiejskiego

Dzięki temu, kto nie mógł przybyć na zebranie, może go obejrzeć w dwóch częściach. Pełne nagranie z zebrania udostępniamy Państwu poniżej (dla lepszej jakości obrazu i dźwięku, prosimy wybrać opcję minimum 720p).

Część 1/2

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=Jh_aj_5YN0Y”]

Część 2/2

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=SMQzIqa3AAE”]

GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *