Zgłoszenie do starostwa i burmistrza niewidocznych pasów na przejściach dla pieszych. Jest szybka odpowiedź burmistrza

Kilka dni temu zgłosiliśmy do starostwa krakowskiego oraz burmistrza miasta i gminy Skawina problem z ledwo widocznymi pasami na przejściach dla pieszych nie tylko na ulicy Popiełuszki, ale również w centrum miasta (i nie tylko). We wniosku załączyliśmy również zdjęcia z centrum, a sprawę opisaliśmy tutaj: Ledwo widoczne pasy na ulicach Skawiny – zgłaszamy problem do Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego. Odpowiedź burmistrza była stosunkowo szybka a pełną treść pisma z magistratu możecie przeczytać poniżej. W każdym razie – sukces:  odnowienie oznakowania poziomego na drogach gminnych zostało zakończone! Wciąż czekamy na reakcję starosty. Jednocześnie zachęcamy Was – jeśli widzicie jakieś usterki, problemy, niedogodności, niedoskonałości w infrastrukturze, i nie tylko w swojej okolicy – zgłaszajcie je do burmistrza czy innych odpowiedzialnych podmiotów.

Treść wniosku do Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie (oraz Starostwa Powiatowego w Krakowie) z 6 sierpnia 2018 r.:

Szanowni Państwo w załączeniu przesyłam zdjęcia z ulicy Popiełuszki w Skawinie z widocznymi pasami (albo: niewidocznymi) z wnioskiem o pilne odmalowanie tych i innych pasów na terenie centrum i nie tylko Skawiny.

Odpowiedź nadeszła 10 sierpnia 2018 r.:

Dzień dobry

W nawiązaniu do Pana e- maila z dnia 06  sierpnia 2018 r. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przesyła w załączeniu pismo stanowiące odpowiedź w sprawie braku oznakowania poziomego przejść dla pieszych na ternie Skawiny.

Załącznik:

Zobacz także:

Ledwo widoczne pasy na ulicach Skawiny – zgłaszamy problem do Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego

6 response to "Zgłoszenie do starostwa i burmistrza niewidocznych pasów na przejściach dla pieszych. Jest szybka odpowiedź burmistrza"

 1. Przez: czytelnik Zamieszczono: 21 sierpnia 2018

  Popiełuszki od Rossmana do Krakowskiej jest w zarządzie Gminy. Podobno skrzyżowania z ulicami niższej kategorii należą odpowiednio do ZDPK, ZDW lub GDDKiA. Obowiązują przepisy nie uznaniowość 😉

 2. Przez: zdpk Zamieszczono: 19 sierpnia 2018

  Wykaz dróg i ulic.
  Siedem dróg na terenie Gminy Skawina i dwadzieścia jeden ulic jest w zarządzie Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego. http://www.gminaskawina.pl/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=253&menu_id=205&page=16
  Tak dla zasady każdy zarządca utrzymuje swoje drogi i jest zobowiązany zapewnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników. Gmina nie wymaluje pasów na drogach powiatowych a Powiat na drogach wojewódzkich i krajowych.

  • Przez: Redakcja Zamieszczono: 20 sierpnia 2018

   No tak, tylko kto się przyzna do ul. Popiełuszki, bo należy do Gminy i Powiatu – według tej rozpiski… 😉

 3. Przez: bip Zamieszczono: 18 sierpnia 2018

  Niezwłocznie oczekiwać odpowiedzi w ustawowym ostatnim dniu. Listem poleconym 🙂
  Serio – Minął termin składania ofert 2018.08.14.
  Data rozpoczęcia lub zakończenia prac 2018.10-30. Przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć chętnych popracować na koniec roku, mających wolne moce przerobowe i ludzi. Ciekawy jest sposób oceny ofert; cena 60, gwarancja na trwałość przejść 20.
  https://bip.malopolska.pl/zdpkrakowskiego,a,1476741,zp-271-42-18-utrzymanie-oznakowania-poziomego-drog-powiatowych-na-terenie-powiatu-krakowskiego-w-201.html

 4. Przez: niechroniony Zamieszczono: 17 sierpnia 2018

  Niechronieni użytkownicy ruchu drogowego – tak w policyjnym języku określamy pieszych i rowerzystów korzystających na co dzień z dróg publicznych.
  W piśmie urzędowym również niechronieni należy pisać razem nie osobno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *