Zmiany organizacji ruchu na węźle Wieliczka i remontowanej nawierzchni obwodnicy Krakowa A4

1403592-gddkiaW niedzielę 6 września 2015 r. zostaną otwarte dla ruchu łącznice relacji Rzeszów – Kraków i Kraków – Katowice na remontowanym węźle Wieliczka, autostradowej obwodnicy Krakowa A4.

Jednocześnie kończy się remont nawierzchni kolejnego autostradowego odcinka obwodnicy Krakowa A4, w związku z tym w sobotę 5 września około godziny 16-tej rozpoczną się prace przygotowawcze do przełożenia ruchu na jezdnie północną (kierunek Rzeszów – Katowice). W niedzielę 6 września ruch zostanie przełożony na jezdnię północną A4 natomiast zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia południowa (relacji Katowice – Kraków). Tym samym rozpocznie się ostatni etap remontu nawierzchni obwodnicy Krakowa A4 na odcinku od wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej do węzła Wieliczka.

Tak jak do tej pory ruch odbywał się będzie po dwóch pasach północnej jezdni w każdym kierunku.  Ten etap remontu potrwa do końca września 2015 r.

Remont nawierzchni autostrady obejmuje sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej i wykonanie nowej z mieszanki mastyksowo-grysowej, z asfaltem wysoko modyfikowanym. Nawierzchnia wymieniona będzie także na węźle Łagiewnickim wraz łącznicami (zjazdy w kierunkach na Katowice, Rzeszów i ul. Myślenicką oraz węźle Kraków Wieliczka wraz z łącznicami (zjazdy na Kraków, Katowice, Rzeszów). Wykonane zostaną także niezbędne naprawy m.in. izolacji, powierzchni betonowych, zabezpieczenia antykorozyjne i antygarafitti oraz oznakowanie poziome. Wymienione będzie również oznakowanie pionowe. Oprócz węzłów wyremontowane zostaną wszystkie przepusty, wiadukty i mosty na tym odcinku A4. M. in. Wiadukty w ciągu ulic : Kąpielowej, Podgórki, Do Luboni, Niebieskiej, Hallera, Bednarskiej oraz mosty na rzece Wildze i potoku Malinówka.

W umowie podpisanej 21 maja 2015 r. określono termin realizacji remontu na 170 dni.

Źródło: 

Iwona Mikrut

Główny specjalista ds. komunikacji społecznej

Oddział w Krakowie, ul. Mogilska 25, 31-542 Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *