Znamy Zastępcę Dyrektora w Zarządzie Dróg Powiatu Krakowskiego. Został nim Jacek Gryga

ZDPK_KrakowTak jak pisaliśmy dnia 5 czerwca 2015 r. w artykule Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego szuka kandydatów na Zastępcę Dyrektora w Zarządzie Dróg Powiatu Krakowskiego, nabór na to stanowisko prowadzony był przez ZDPK od 27 maja do 8 czerwca 2015 r. Jak się dowiadujemy z Biuletynu Informacji Publicznej, w ciągu niespełna 48 godzin od zakończenia terminu składania aplikacji, znany jest już wynik naboru na to stanowisko. Zastępcą Dyrektora został Jacek Gryga, były dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pod tym adresem (TUTAJ) możecie przeczytać Wynik naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze – Zastępca Dyrektora.

W samym uzasadnieniu wyboru czytamy:

W wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko Zastępca Dyrektora, wybrany został Pan Jacek Gryga. Kandydat spełnił wymagania formalne określone w ogłoszeniu. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w/w wykazał się wymaganą wiedzą w zakresie zadań, które realizowane będą na tym stanowisku pracy, niezbędnym doświadczeniem zawodowym, znajomością przepisów prawnych.

Niestety powyższa informacja jest bardzo lakoniczna. Mieszkańcy nie mogą się z niej dowiedzieć kto zasiadał w komisji konkursowej, ile ofert złożono w konkursie (czy tylko jedna?), ile z nich spełniało wymagania formalne, kto z imienia i nazwiska je złożył, jakie zastosowano metody i techniki naboru (był test? rozmowa?)

Te dane nie zostały przekazane obywatelom.

Z przykrością należy stwierdzić, że takie postępowanie nie zwiększa zaufania mieszkańców/ obywateli do działań podejmowanych przez władzę.

Zwróciliśmy się więc do Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego z zapytaniem o szczegóły tego naboru.

Poprosiliśmy ZDPK o udostępnienie danych publicznych odnośnie:

1) List motywacyjny, Życiorys (CV) – ze szczegółowym określeniem przebiegu pracy, Kserokopie dyplomów lub dokumentów potwierdzających wykształcenie, Inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach  osoby, która wygrała konkurs (skany w formie wyraźnych plików pdf/jpg, itp.).

2) ile ofert złożono w konkursie?

3) ile z nich spełniało wymagania formalne?

4) kto z imienia i nazwiska je złożył oraz z jakiej miejscowości pochodzi (nie adres zamieszkania)?

5) jakie zastosowano metody i techniki naboru?

___

Jeśli tylko otrzymamy te informacje, przedstawimy je Państwu na portalu.

Warto przypomnieć w tym kontekście nasz artykuł z dnia 21 lutego 2015 r.: O prawie do informacji, transparentności naboru na pracownika samorządowego oraz o prasie i blogach internetowych.

Jak informował w marcu ubiegłego roku na swojej stronie Dziennik Polski:

“Jacek Gryga był dyrektorem oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od 2008 r. Został odwołany przez Ewę Tomalę-Borucką, która niedawno objęła stanowisko dyrektora generalnego. Teraz za drogi krajowe w Małopolsce odpowiada dotychczasowy wicedyrektor ds. inwestycji Tomasz Pałasiński. Oficjalnych powodów zmiany na stanowisku szefa GDDKiA w Krakowie nie podano. (…)”

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3356791,jacek-gryga-nie-jest-juz-szefem-gddkia-w-krakowie,id,t.html?cookie=1

ZDPK_Krakow

Źródło:
BIP ZDPK

AKTUALIZACJA (2 lipca 2015 r.):

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego nie odpowiedział na wniosek prasy, mimo, że od wniosku minęło już 14 dni. Przykra sprawa, bo już myśleliśmy, że czasy skarg na bezczynność są już za nami i nie będzie powodu do ich składania na organy administracji publicznej, które nie wywiązują się z obowiązku udostępniania informacji publicznej.
Na horyzoncie pojawia się już ewentualność zawiadomienia prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nieudostępnienia informacji publicznej (art. 23 ustawy o dostępie do informacji publicznej).

Art. 304. § 1. Kodeksu Postępowania Karnego stanowi, że:

Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.

Wczoraj wezwaliśmy raz jeszcze mailowo ZDPK do udzielenia odpowiedzi najpóźniej do dnia 6 lipca 2015 r. Zaznaczyliśmy, że po tym terminie będziemy zmuszeni m.in złożyć skargę na bezczynność do WSA w Krakowie.

Czekamy.

AKTUALIZACJA (6 lipca 2015 r.):

Dziś otrzymaliśmy telefon od Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego z tłumaczeniem się, że żadnego wniosku o udostępnienie informacji publicznej w dniu 18 czerwca 2015 r. nie dostali i że na nasze drugie wezwanie z czwartku (2 lipca) odpowiedzą jak najszybciej.

Dziwne. Ale to nie jest nasza wina, w jaki sposób instytucja publiczna ma ustawioną skrzynkę pocztową, albo w jaki sposób organizuje przychodzącą korespondencję. Ważne, że odpowiedź nadejdzie niebawem.

2 response to "Znamy Zastępcę Dyrektora w Zarządzie Dróg Powiatu Krakowskiego. Został nim Jacek Gryga"

  1. Przez: paweł Zamieszczono: 23 czerwca 2015

    Aktualności http://zdpk.krakow.pl/zdpk/
    Drzewa w pasie drogowym
    Uzasadnieniem wycinki drzew jest konieczność zrealizowania inwestycji lub poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. GUS opublikował raport dotyczący gospodarowania zielenią przez powiat. Czy kupiono już baterie do aparatów cyfrowych w celu dokumentowania stanu drzew? Co z nasadzeniami zastępczymi?

  2. Przez: n Zamieszczono: 23 czerwca 2015

    Ważniejszą rzeczą byłaby zmiana standardów bezpieczeństwa na drogach. Standardy powiatu to święta przepustowość, łatanie dziur, nakładki. Niechronieni to niechciany element dla powiatowych decydentów. Własne standardy zimowego utrzymania dróg, malowania linii od strony pobocza i rozgraniczających nie mieści się w standardach. Jeśli jakiś obowiązek nie zostanie im narzucony ustawą i przepisami to niedoczekanie na zmiany.
    Powiaty do likwidacji bo to marnotrawstwo publicznych pieniędzy na opłacanie armii urzędników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *