Zwolennicy Pawła Kukiza i Narodowej Skawiny na obchodach ku czci Powstania Warszawskiego

___WoJOWnicy Kukiza oddają hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Krakowie - fot. Darek PitaśWoJOWnicy Kukiza przyjechali ze Śląska i Małopolski do Krakowa. 1. sierpnia 2015 roku o godz. 16:30 zebrali się na Rynku Głównym przed Sukiennicami, aby przypomnieć Krakowianom i turystom, czym był zryw niepodległościowy 1944 r, który sprawił, że mówimy dzisiaj po polsku.

Galeria zdjęć:

Informację i zdjęcia przesłał Krzysztof Sitko. Więcej na stronie pressmania.pl

Z kolei przedstawiciele Narodowej Skawiny 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzili w 3 różnych miejscach, choć – jak napisano na profilu facebookowym – jeszcze kilka dni temu wszyscy mieli jechać do Krakowa.

“W 2 osoby plus lepsza połowa jednego chłopaka, udajemy się na krakowskie obchody, o godzinie 16 przybyliśmy na plac Matejki, gdzie wspólnie z przedstawicielami Młodzież Wszechpolska – Okręg Malopolski oraz przybyłymi ludźmi, ułożyliśmy kotwicę z przyniesionych zniczy. Po kilku minutach udaliśmy się na rynek, gdzie czekali na nas pozostali uczestnicy akcji organizowanej przez Małopolscy Patrioci 2010. Przed godziną 17 organizatorzy rozwinęli oprawę, a gdy zawyła syrena wspólnie uczciliśmy pamięć warszawskich bohaterów ciszą oraz racami i świecami dymnymi. Na zakończenie razem z pozostałymi osobami na rynku odśpiewaliśmy hymn i rozeszliśmy się.” – napisano na facebooku.

Jeden z członków Narodowej Skawiny stawił się na obchodach na gdańskim Skwerze im. Polskich Harcerzy przy Targu Rakowym.

11813425_887421964682819_5354661543023112280_n

Więcej na stronie: Narodowa Skawina

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *