Zwycięstwo piłkarek ze Skawiny w krajowym finale Turnieju “Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

tymbarkDziewczęta ze Skawiny ponownie mistrzyniami Polski! Kolejna edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” za nami. I znowu mamy powody do radości, bo nasze dziewczęta pod wodzą Krzysztofa Durlika sięgnęły po zwycięstwo w kategorii U-10. A trzeba przyznać, że uczyniły to w doprawdy imponującym stylu!

Przez grupowe eliminacje dziewczęta przeszły jak burza, zwyciężając trzykrotnie: 5:0, 2:1, 5:0. W ćwierćfinale było 2:0, ale sytuacji na gole – wielokrotnie więcej. Półfinał to prawdziwy koncert reprezentacji Małopolski, która rozniosła ekipę z Dolnego Śląska 6:0. W wielkim finale, przeciwko UKS Ząbkovia Ząbki, gole Zuzi Kościelny i Gabrysi Poznańskiej dały pewna wygraną 2:0, a od wyższego wyniku rywalki uchroniła bramkarka.

Nic dziwnego, że trener Durlik nie krył zadowolenia: – Zagraliśmy dziś spokojnie, dodatkowo graliśmy już z drużyną z Mazowsza i wiedzieliśmy czego się spodziewać. To dało nam delikatną przewagę psychologiczną. W zespole mamy zdecydowanie kilka zawodniczek, które w przyszłości mogą grać w najlepszych zespołach, a być może nawet w reprezentacji. Teraz czeka nas wypoczynek i oczywiście dalsze treningi, nie można w końcu spocząć na laurach!

Skład zwycięskiej drużyny: Amelia Jarguz, Zuzanna Kościelny, Martyna Mastalerz, Paulina Młodzik, Gabriela Poznańska, Anita Romuzga, Kinga Seweryn, Marika Wach, Nikola Wróbel, Weronika Zawada.

W turnieju uczestniczyła też drużyna naszych dziewcząt U-12, ale tym razem, grając w znaczącym osłabieniu, podopieczne Krzysztofa Durlika zajęły XIV miejsce. – Brakowało nam przede wszystkim bramkarki z prawdziwego zdarzenia, to zaważyło na dwóch nieznacznych porażkach eliminacyjnych i przekreśliło szansę na coś więcej. Niemniej już sam fakt awansu do finału krajowego w bardzo dobrym stylu – uważam za nasz sukces – podkreślał szkoleniowiec.

Relacja wideo z meczu finałowego:

Źródło:
MTS Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *