Kontakt do sołtysów i przewodniczących zarządów osiedli (adresy, telefony, e-maile, strony www)

Jak ważny jest bezpośredni kontakt do sołtysów wie każdy, kto interesuje się swoim otoczeniem, chce je zmieniać na lepsze albo chciałby zgłosić różnego rodzaju awarię, uszkodzenia, czy propozycje. Takich danych jak e-mail do sołtysa nie było dotychczas na stronie gminnej (oprócz jednego czy dwóch przypadków). Postanowiliśmy przybliżyć Wam kontakt do Waszych przedstawicieli “w terenie” i zapytać Burmistrza o udostępnienie tych danych do wszystkich sołtysów. Przecież sołtysi to Wasi wybrańcy/reprezentanci de facto, więc powinniście mieć możliwość szybkiego kontaktu z tymi osobami (również elektronicznego: do przesyłania zdjęć w ramach np. interwencji, formularzy, wniosków, pism, itp.). Wniosek o udostępnienie informacji publicznej złożyliśmy do Urzędu 11 października 2017 r. Po dwóch miesiącach przyszła odpowiedź. Tyle bowiem trwało ustalanie adresów e-mail (zgód?) do sołtysów gminy. Ale w końcu się udało i jeszcze Burmistrz udostępnił przedmiotowe dane również w BIP, a w dodatku je znacznie rozszerzył. O przewodniczących zarządów osiedli. Poniżej prezentujemy dla Was informacje otrzymane z Urzędu.

Gwoli przypomnienia, nasz wniosek z 11 października 2017 r. brzmiał:

Szanowni Państwo
 
Uprzejmie proszę o udostępnienie informacji na adres {…} dotyczącej aktualnych adresów e-mail wszystkich sołtysów (sołectw) w gminie Skawina.
 
Dane na stronie gminaskawina.pl obejmują tylko parę z nich.
 
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
 
{…}
 
17 października 2017 r. przyszło pismo od Burmistrza:
I tyle faktycznie to trwało. Dwa miesiące… Oto odpowiedź z 8. grudnia 2017 r.:

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie w załączeniu przesyła odpowiedź na e-mail z dnia 11.10.2017 r. w sprawie adresów e-mail sołtysów.

Z poważaniem

Katarzyna Nowak

Biuro Rady Miejskiej

w Skawinie

tel. 12 277 01 96

 
Co więcej, Burmistrz pokusił się o zebranie tych danych również do przewodniczących zarządów osiedli. A także rozszerzył przedmiotową informację o dane takie jak numer telefonu czy adres strony internetowej sołectwa. Ponadto podano również miejsca i terminy odbywania dyżurów przez przewodniczących zarządów osiedli.
Informacje te udostępnił w BIP, co jest bardzo dobrym pomysłem!
Dodatkowo otrzymaliśmy odpowiedź w wersji przeszukiwalnej maszynowo (z możliwością kopiowania danych za pomocą kopiuj+wklej). Czyli powoli standardy obowiązujące w innych gminach, zaczynają powoli obowiązywać również w gminie Skawina. To nas bardzo cieszy. Również w BIP umieszczono wersję cyfrowo przeszukiwalną.
Dziękujemy w imieniu wszystkich korzystających z tych danych!
 
 
Zobaczcie zresztą.
 
Ciekawe jest to, że sołectwa (dokładnie sześć) mają swoje strony internetowe, a osiedla w mieście – nie. Żadne.
Ponadto niektórzy sołtysi, jak Pani Halina Marczyńska z Facimiecha, czy Pan Franciszek Czekaj z Pozowic – nie chcą udostępnić żadnych dodatkowych danych kontaktowych do siebie: ani telefonu, ani e-maila, ani strony www.
Z drugiej strony za wzór można stawiać innych sołtysów, którzy podają do siebie nie tylko numery telefonów (komórkowych i stacjonarnych), ale również adresy e-mail czy adresy www sołectw. Brawo!
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *