Kradzież w jednym ze sklepów w Skawinie

policja powiatowa KrakówPolicjanci z komisariatu w Skawinie zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży dokonanej w jednym ze sklepów w tym mieście.

Wczoraj (23 lutego) policjantów zawiadomił personel sklepu, że właśnie doszło tom do kradzieży 16 kompletów pościeli. Sprawcami byli czterej młodzi mężczyźni, którzy – według słów zgłaszającej- właśnie opuszczają sklep. Natychmiast na miejscu zjawił się policyjny patrol i zatrzymał jednego ze złodziei, natomiast trzej pozostali uciekli nim przyjechali funkcjonariusze.

Przeprowadzone w tej sprawie działania pozwoliły na ustalenie, że czterej mieszkańcy Bytomia postanowili odwiedzić swoich kolegów, którzy przebywają w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym w Wielkich Drogach. Po dotarciu do Krakowa wzięli taksówkę i zamówili kurs do Skawiny. Tutaj wysiedli i odmówili zapłaty za kurs, a następnie udali się do pobliskiego sklepu, gdzie zupełnie nie przejmując się obecnością personelu po prostu zabrali po kilka kompletów pościeli i wyszli.

Policyjna praca zaowocowała też ustaleniem danych personalnych pozostałych trzech mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia wieczorem jeden z nich, na wniosek skawińaskich policjantów, został zatrzymany przez naszych śląskich kolegów w Bytomiu, a przy nim odnaleziono część skradzionej pościeli. Jesteśmy na tropie dwóch pozostałych.

Wszystkie te osoby usłyszą zarzut dokonania kradzieży pościeli o wartości 1700 złotych, dotkną ich też konsekwencje niezapłacenia za kurs taksówkarzowi, który to czyn jest wykroczeniem.

policja

Źródło:
KPP Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *