Liczba kontroli zbiorników bezodpływowych (szamb) w gminie Skawina

25 lipca 2017 r. wysłaliśmy wniosek do Komendanta Straży Miejskiej w Skawinie o informację publiczną dotyczącą liczby kontroli nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe na terenie Gminy Skawina. Poprosiliśmy o wskazanie ile takich kontroli odbyto w roku 2012, 2013, 2014 2015, 2016 i 2017. Dodaliśmy, że jeśli SM posiada takie informacje, to żeby podano nam również o wskazanie ile z tych kontroli (w konkretnym roku) dotyczyło którego z sołectw / miasta Skawiny.​ Odpowiedź znajdziecie poniżej. Dodalismy również dane, które otrzymaliśmy, a dotyczą liczby szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków zewidencjonowanych na terenie całej gminy.

 
Pierwsza odpowiedź nadeszła na naszą skrzynkę redakcyjną 8 sierpnia 2017 r.; po kilkunastu dniach od złożenia naszego wniosku przedłużono termin o półtora miesiąca, do 22 września 2017 r.
 
Tydzień przed wyznaczonym (przedłużonym) terminem, 15 września 2017 r., przekazano nam takie oto informacje:
 
 
Niestety, bez wskazania liczby kontroli z podziałem na konkretne sołectwa. Chociaż zdawało nam się, że po to Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przedłużył termin o parę dodatkowych tygodni, by takie dane można było przekazać…
Z drugiej strony trudno sobie wyobrazić, że takich konkretnych danych SM nie posiada.
 
W innym wniosku zapytaliśmy Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o liczbę zewidencjonowanych szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Skawina. Poniżej odpowiedź:
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *