Odpowiedź krakowskiego oddziału NFZ w sprawie zamknięcia całodobowej i świątecznej opieki medycznej w Skawinie

Poniżej prezentujemy stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia Oddział w Krakowie, w sprawie naszego zapytania odnośnie tego czy podejmowane są próby/działania zmierzające do zamknięcia całodobowej opieki medycznej w Skawinie? Poniżej treśc e-maila z NFZ. Na odpowiedź z Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie wciąż czekamy.

Treść odpowiedzi z NFZ z 11 września 2017 r.

Dzień dobry,

W odpowiedzi na poniższe zapytanie Małopolski OW NFZ uprzejmie informuje, że w chwili obecnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przeprowadzane są konkursy ofert. 

Przedmiotowe postępowania zostały ogłoszone dnia 21 sierpnia b.r. Rozstrzygnięcie postępowań, planowane jest na dzień 22 września 2017 r.

Na obszar: gm. m-w. Skawina + Liszki + Czernichów  został również ogłoszony konkurs. Postępowanie jest w toku. Rozstrzygniecie jest planowane na dzień 22 września.

Jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia zostanie wybrany realizator, który będzie spełniał warunki – świadczenia zostaną zabezpieczone.

Jeżeli przychodnia nie złożyła oferty, to potwierdzamy – jej umowa wygaśnie 30 września, co nie oznacza, że pacjenci nie będą korzystać ze świadczeń realizowanych przez inny podmiot . Jest to tryb konkursowy i każdy ma prawo złożyć lub nie złożyć oferty.

Małopolski OW NFZ dokłada wszelkie starania by na każdym obszarze zabezpieczyć świadczenia.

Z poważaniem

Monika Skalny

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ  w Krakowie

tel. (12) 29 88 110

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *