Relacja z pielgrzymki na Jasną Górę – 8 sierpnia [dzień 3.] (ZDJĘCIA)

_20150808_135951Dziś kolejny odcinek relacji z pielgrzymki do Częstochowy autorstwa Piotra Ćwika (syna). Zamieszczamy również fotografie, które otrzymaliśmy na skrzynkę.

Sobota (dzień 3) – 8 sierpnia
Krzyż i figura Matki Bożej (symbole Światowych Dni Młodzieży) dotarły do Wspólnoty VI trzeciego dnia pielgrzymowania. Na każdym etapie wędrówki, uczestnicy jednej z grup mieli nieść je do następnego postoju. Jako pierwsi zadania tego podjęli się pątnicy z Liszek, Czernichowa oraz okolic, którzy przewodzili tego dnia całej Wspólnocie. Następnie, na najtrudniejszym odcinku drogi – z Olkusza do Klucz – swoją misję wypełnili pielgrzymi grupy pierwszej, a na nocleg w Chechle symbole bezpiecznie dostarczyli parafianie z kościoła św. App. Szymona i Judy Tadeusza.
Na postoju w Kluczach, pielgrzymów odwiedził Metropolita Krakowski: Kardynał Stanisław Dziwisz. Po krótkiej rozmowie z głównym przewodnikiem członu, księdzem Bogdanem Sarniakiem, zachęcił wszystkich do wytrwałej wędrówki i zapewnił o pamięci w swojej modlitwie.
Dzień zakończył się wspólną, ponadgodzinną zabawą na placu pod kościołem w Chechle, gdzie cała wspólnota śpiewała i tańczyła w rytm pieśni lednickich serwowanych przez Wodzirejów z Krakowa.
Źródło:
Piotr Ćwik, s.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *