Skawiński Alarm Smogowy przeprowadził dziś dużą akcję informacyjną i zebrał pół tysiąca podpisów!

Dziś po każdej mszy przy kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie oddolny ruch społeczny Skawiński Alarm Smogowy przeprowadził akcję informacyjną wśród mieszkańców oraz zbierał podpisy pod petycją w sprawie uchwalenia przez władze Małopolski uchwały antysmogowej. Do tej pory zebrano pół tysiąca podpisów.

Skawiński Alarm Smogowy, który zawiązał się niedawno z inicjatywy Łukasza Kurlita, Marka Jarzębińskiego i Marcina Hałata, zamierza edukować mieszkańców oraz aktywnie działać na rzecz zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w gminie Skawina. 

Pomimo, iż dziś pogoda była słoneczna a niebo błękitne, powietrze było tak mocno zanieczyszczone, że zagrażało zdrowiu i życiu mieszkańców.

O północy pyłomierze w Skawinie wskazywały ponad 500 mikrogramów na metr sześcienny! Norma wynosi dziesięciokrotnie mniej…

W ciągu dnia było tylko nieznacznie lepiej:

(źródło: WIOŚ Kraków)

Treśc petycji, pod którą zbierane są dziś podpisy, można zobaczyć w artykule: Nowe oblicze walki ze smogiem w gminie Skawina.

Treść uchwały antysmogowej: TUTAJ

VIDEO:

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=E1OXVfOYmEs”]

c.d.

[youtube_sc url=”https://www.youtube.com/watch?v=kmK-heuvJZ4″]

ZDJĘCIA:

This slideshow requires JavaScript.

Zobacz także:

Radio Kraków: Skawiński Alarm Smogowy wziął sprawy w swoje ręce i przeprowadził dużą akcję informacyjną

Dziennik Polski: Na straży powietrza Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/na-strazy-powietrza,11643967/

Gazeta Wyborcza: Walka ze smogiem. W nagłośnienie problemu włączają się parafie

Dziennik Polski: Chcą bezpiecznie oddychać (VIDEO)

2 response to "Skawiński Alarm Smogowy przeprowadził dziś dużą akcję informacyjną i zebrał pół tysiąca podpisów!"

  1. Przez: M. Zamieszczono: 9 stycznia 2017

    Co mozna zauważyć to to, że nasi leniwi włodarze starają się nas przekonać, że ich działnia “informacyjne” odnośnie jakości powietrza już same w sobie są pomocą! Czyli ograniczają się do zamieszczenia na swojej www informacji i …”radźcie sobie dalej, mieszkańcy. My już przecież swoją ciężką robotę odwaliliśmy!” A poza tym nie ma żadnej strategii i działań mających zlikwidować smog. No ale czego można się spodziewać od burmistrza, który traktuje swoją funkcję jako czteroletnie wakacje?

  2. Przez: Skawiński Alarm Smogowy Zamieszczono: 6 stycznia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *