Urząd Miasta i Gminy Skawina zaprasza mieszkańców na debatę pn. “Porozmawiajmy o powietrzu”

Jak nas dziś poinformował w oficjalnym komunikacie do mediów Urząd Miasta i Gminy Skawina, 30 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 w Pałacyku „Sokół” w Parku Miejskim w Skawinie odbędzie się spotkanie, której celem jest przedstawienie mieszkańcom kompleksowej informacji o podjętych działaniach, zmierzających do poprawy jakości powietrza na naszym terenie. W debacie każdy będzie mógł zabrać głos, wystarczy wpisać się na listę, która będzie prowadzona przez organizatorów. Zaproszeni goście będą mieli możliwość przedstawienia krótkich prezentacji podsumowujących prowadzone działania. To pierwsze tego typu spotkanie, dlatego zachęcamy mieszkańców do aktywnego wzięcia w nim udziału.

Oto treść komunikatu:

Szanowni Państwo,

II Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Tomasz Ożóg, serdecznie zaprasza na debatę pn. „Porozmawiajmy o powietrzu”, która odbędzie się w Pałacyku „Sokół” Parku Miejskim w Skawinie, w poniedziałek 30 stycznia, o godzinie 17.00.

Celem spotkania jest przestawienie mieszkańcom kompleksowej informacji o podjętych działaniach, zmierzających do poprawy jakości powietrza na naszym terenie. – Porozmawiamy również o tym, jakie dalsze kroki będziemy podejmowali w walce z niską emisją, w tym w związku z perspektywą wprowadzenia uchwały antysmogowej – mówi Tomasz Ożóg. – Działamy wielotorowo. Podczas debaty chcielibyśmy dać mieszkańcom pełen obraz naszych działań, smog to nasz wspólny problem. W istocie walka o czyste powietrze toczy się nie tylko w tym sezonie grzewczym, ale trwa od lat. – dodaje zastępca burmistrza. Spotkanie będzie okazją do dyskusji, dlatego też serdecznie zapraszamy do włączenia się w kampanię informacyjną.

W debacie każdy może zabrać głos, wystarczy wpisać się na listę, która będzie prowadzona przez organizatorów. Zaproszeni goście będą mieli możliwość przedstawienia krótkich prezentacji podsumowujących prowadzone działania.

Na spotkanie zaproszeni zostali przedstawiciele:

  • Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie,
  • Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska,
  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego,
  • Krakowskiego Alarmu Smogowego,
  • Skawińskiego Alarmu Smogowego,
  • Pracownicy Straży Miejskiej,
  • Dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Gminy Skawina,
  • Radni Rady Miejskiej,
  • Sołtysi,
  • Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Sławomira Żurek

Wydział Rozwoju i Strategii

T: + 48 12 277 01 67

E: s.zurek@gminaskawina.pl

=====

Zobacz także:

Skawiński Alarm Smogowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *