Urząd Miasta w Słupsku z kierunkiem na jawność

Jawnosc_Informacja_PublicznaWładze Słupska postanowiły zwiększyć przejrzystość działania urzędu. Poprosiły Sieć Obywatelską – Watchdog Polska o pomoc, w ramach której przeszkolono znaczną część pracowników Urzędu Miasta w Słupsku oraz przygotowano analizę wersji testowej nowej strony Biuletynu Informacji Publicznej Słupska. W Skawinie Urząd Miasta i Gminy również powinien przypatrzyć się swojemu BIPowi, bo biorąc pod uwagę analizę, którą wykonano dla UM Słupsk, w Skawinie sporo jest jeszcze do zrobienia w tej materii. Chociaż – i to należy w tym miejscu przyznać – i tak jest niemały postęp w stosunku do tego, co było jeszcze rok-dwa lata temu.

W marcu 2015 r. odbyły się dwa szkolenia w słupskim magistracie, trwające łącznie 4 dni, podczas których Szymon Osowski  przeszkolił znaczną część urzędników i urzędniczek tego urzędu. Później podjęto w Słupsku prace nad nowym Biuletynem Informacji Publicznej. Zwrócono się do Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska o przygotowanie opinii, którą poniżej prezentujemy.

Biuletyn Informacji Publicznej Słupska można znaleźć pod adresem: http://bip.um.slupsk.pl/


Cieszy fakt, że władze Słupska postanowiły wyjść naprzeciw standardom jawnego działania. Wprowadzenie wszystkich naszych rekomendacji wymaga czasu. W najbliższym czasie będziemy się przyglądali, czy zostały one wdrożone, a jeśli nie, to postaramy się poznać przyczyny takiego stanu rzeczy.

Bartosz Wilk

Źródło: Słupsk z kierunkiem na jawność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *