Urzędnik lubelskiej skarbówki dopisywał w PIT-ach deklaracje w sprawie 1 proc.

2000px-PAP_logo.svgNa rok i trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata skazał sąd w Lublinie byłego już pracownika urzędu skarbowego Krzysztofa O. za samowolne umieszczenie w ponad 300 PIT-ach wpisu o przekazaniu 1 proc. podatku na Uczniowski Klub Sportowy „Widok”.

Klub funkcjonuje przy jednej ze szkół podstawowych w Lublinie. Należały do niego dzieci Krzysztofa O., a on sam od 2002 r. działał w nim społecznie, był m.in. członkiem zarządu, sekretarzem, wolontariuszem. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak jeden z podatników złożył korektę do swojego PIT-37 i zobaczył, że jest tam wskazany UKS “Widok”, czego sam nie wpisał. Śledztwo wykazało, że takich wpisów jest więcej.

Urzędnik nie przyznał się do winy. Wyjaśniał, że nie chciał nikogo oszukać, a podatnicy, którzy przynosili do niego zeznania podatkowe, wyrazili zgodę na wpis o przekazaniu 1 proc. podatku. Nie potwierdziły tego zeznania świadków.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód orzekł także wobec Krzysztofa O. zakaz zajmowania stanowisk w administracji publicznej związanych z obsługą finansów publicznych na okres trzech lat.

Więcej w Codziennym Serwisie Informacyjnym PAP
aba/Kurier PAP

2000px-PAP_logo.svg

Źródło:
Kurier PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *