Wniosek z art. 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego – Ikona ePUAP na stronie Urzędu

epuap3W związku z komentarzami na stronie infoskawina.pl oraz w treści programu wyborczego jednego z kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina, że Gmina Skawina nie ma ePUAP (elektroniczna skrzynka podawcza) i trzeba wprowadzić cyfryzację w Urzędzie, chcielibyśmy Państwa poinformować, że Urząd Miasta i Gminy w Skawinie posiada swoją skrzynkę na platformie ePUAP i jest ona umieszczona na stronie głównej gminy. W dniu dzisiejszym zwróciliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy Skawina o umieszczenie na stronie gminaskawina.pl widocznej ikonki ePUAP, by mieszkańcy wiedzieli, że istniejąca na stronie gminaskawina.pl “elektroniczna skrzynka podawcza” to właśnie ePUAP.

Jak wejść w ePUAP Urzędu Miasta i Gminy Skawina? Poniżej prezentujemy obraz ekranu:

epuap4

Na potwierdzenie istnienia ePUAP w Skawinie, prezentujemy poniżej obraz ekranu z platformy elektronicznej skrzynki podawczej, potwierdzający że taki sposób porozumiewania się z obywatelami w Gminie Skawina istnieje, mimo, że w urzędzie nie wskazano samej ikonki ePUAP na stronie głównej gminy.

Wydruk ze skrzynki ePUAP (Pisma Wysłane do Urzędu Miasta i Gminy Skawina przez redakcję portalu “InfoSkawina”) potwierdzający jej funkcjonowanie:

EPUAP

EPUAP2

AKTUALIZACJA (22.10.2014 r.):

Odpowiedź urzędu:

Nasz znak: PSW.0543.41.2014

Szanowny Panie,

W nawiązaniu do korespondencji mailowej uprzejmie informuję, iż dokonaliśmy aktualizacji odnośnika kierującego do elektronicznej skrzynki podawczej dostępnego w prawym panelu strony głównej (www.gminaskawina.pl). W ramach przedmiotowego działania zastąpiliśmy dotychczasowy baner ikoną z logo systemu ePUAP (obraz elektroniczny dokonanych zmian znajduje się w pliku przesłanym w załączeniu do niniejszego maila). Wierzymy, że dzięki tej aktualizacji system stanie się bardziej dostępny dla mieszkańców Gminy Skawina.

Łączę wyrazy szacunku

Tomasz Stawowy

Zespół ds. Promocji, Sportu i Współpracy

1 response to "Wniosek z art. 241 Kodeksu Postępowania Administracyjnego – Ikona ePUAP na stronie Urzędu"

 1. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 22 października 2014

  Szanowna redakcji, niestety nie do końca mogę się zgodzić z przedstawioną tezą że w Skawinie jest ePUAP. Wdrożenie ePUAP to nie tylko ikonka opublikowana na stronie internetowej UMiG. Moim zdaniem to co zaprezentował Pan w “PrtSc” powyżej to tylko jedna bardzo prosta funkcjonalność systemu ePUAP, polegająca na przesyłaniu dokumentów. Pytanie co z tymi dokumentami dzieje się dalej i jak są procedowane. System ePUAP to bardzo rozbudowane narzędzie które obejmuje wszystkie zadania realizowane w UMiG, wdrożenie ePUPA całkowicie zmiana podejście do “klienta” i usprawnia pracę urzędu. Zapraszam wszystkich na stronę http://epuap.gov.pl/ w celu zapoznania się z jego funkcjonalnością.
  Proszę również zwrócić uwagę na zakładkę (link poniżej) i zapoznać się z ilością spraw które mogą być załatwione przez ePUPA.
  http://epuap.gov.pl/wps/portal/!ut/p/a1/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOINLY1MDI2CDbwswlycDDzDQoJCvN3CjAyMDPULsh0VAa_Q2Tw!/

  Pozdrawiam
  Piotr Orznowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *