XVI Bieg Skawiński, VII Bieg Skawiński na Rolkach oraz Jubileuszowa Mila Niepodległości już 12 maja 2018!

Jako pierwsi o godz. 9.15 wystartują młodzi rolkarze (dzieci 5-13 lat), a następnie o godz. 11.00 biegacze z przedszkoli i szkół podstawowych. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzecza” obok Parku Miejskiego w Skawinie. Każdy młody rolkarz i biegacz otrzyma oryginalny pamiątkowy medal, dyplom i napój, a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących: biegi 500, rolki 100 osób). Następny punkt programu, godz. 13.50, to wyjątkowy bieg poświęcony 100-leciu odzyskania przez Polskę Niepodległości, nazwany Jubileuszową Milą Niepodległości, na dystansie 1918 m. Bieg ten polecamy szczególnie młodym, początkującym biegaczom, którzy jeszcze nie czują się na siłach, aby pokonać dystans 10 km w biegu głównym. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował pamiątkowe medale, dyplomy oraz koszulki. Limit startujących 200 osób.

Tradycyjnie o godz. 14.30  wystartują rolkarze, będą mieli do pokonania trasę o długości 9 kam, ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem. Start – ul. Żwirki i Wigury obok basenu Camena,  meta w tym samym miejscu (limit startujących 200 osób). 

Na godz.15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego na dystansie 10 km, trasa podobna jak dla rolkarzy, start: ul. Żwirki i Wigury, meta: Park Miejski (plac obok Pałacyku Sokół, (limit startujących 1000 osób).  W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy, oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach X Mistrzostw Polski Energetyków oraz IX Mistrzostw Gminy Skawina, a pracownicy firmy Valeo w II Memoriale im. Tomasza Staszczaka. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina-Radziszów-Skawina. Trasa jest łatwa, o niewielkim  przewyższeniu, należy do najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13 sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, zapisz się już teraz. Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe za miejsca (I–IV open i kategorie) oraz dodatkowo za rekordy trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tę okazję oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród.

Mamy przyjemność zakomunikować, że Główne Nagrody w tegorocznej edycji do rozlosowania wśród rolkarzy i biegaczy to:

  • telewizory  40”- 43” szt. 4

Serdecznie zapraszamy 12 maja do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera oraz smaczny ciepły posiłek po biegu zapewnione. Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii Parku Miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 12 maja od godz. 8.30 do godz. 13.30 – Mila Niepodległości, 14.00 – bieg wrotkarski i 15.00 – bieg główny.

Dodatkowe nagrody dla najlepszego radziszowianina i radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

W dniu biegu tj. 12 maja 2018 r. w godz. 14.00 – 16.30 droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

Link do regulaminu i zapisów dzieci

Link do zapisów dorosłych

Szczegóły (regulaminy) na stronach: http://skawina.biegskawina.pl/

oraz bieżące informacje: https://www.facebook.com/bieg.skawinski

Zawody obsługuje firma Datasport.

Program:

8.30 – Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli, rolki)

9.15 – Rolki dla dzieci
11.00 – Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15 – Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży

13.50 –Jubileuszowa Mila Niepodległości – 1918 m
14.30 – Bieg Skawiński na Rolkach – 9 km
15.30 – Bieg Główny – 10 km
17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

Projekt współfinansowany ze środków  Gminy Skawina – Sponsor Główny oraz Województwa Małopolskiego.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Adam Mrowiec – dyrektor biegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *