Giganci Sceny RMF w Zatorze

_Giganci_Sceny_RMF_Festival_post_reklamowy_fb_v5Giganci Sceny RMF –Wielkie Nazwiska i Wielkie Przeboje! Tak w skrócie można zobrazować kolejny już muzyczny festiwal w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze! Już 14 sierpnia na naszej scenie zaprezentujemy najpopularniejsze polskie przeboje legendarnych już zespołów, istniejących na rynku i odnoszących sukcesy od wielu, wielu lat!

Wystąpią: Lady Pank, Kombii, Bajm i Beata Kozidrak oraz zespół Dżem!

Drugi piątek sierpnia zapowiada się zatem pod znakiem największych rockowych i popowych polskich hitów, które podbijały radiowe listy przebojów!

_Giganci_Sceny_RMF_Festival_post_reklamowy_fb_v5

Przeboje wszechczasów!

Któż w Polsce nie zna „Kryzysowej narzeczonej” czy pisenki „Mniej niż zero”! Między innymi tymi przebojami zasłynęła legendarna już grupa muzyczna Lady Pank, która przypomni swoje największe hity już 14 sierpnia na scenie Energylandii. Zespół, który wydał ponad 20 długogrających albumów oraz dziesiątki singli na stałe zapisał się historii polskiego rocka! A wszystko zaczęło się w przełomowym 81. roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza piosenka zespołu zatytułowana „Mała Lady Pank”. To właśnie od niej wzięła się nazwa kapeli.

Jeśli znów ktoś zastanawiał się skąd wzięła się nazwa zespołu Bajm, ten powinien sięgnąć do historii powstania grupy, a dokładnie zwrócić uwagę na pierwsze listy imion założycieli: Beata Kozidrak, Andrzej Piertras, Jarosław Kozidrak, Marek Winiarski. Jednak zdecydowana większość słuchaczy tej formacji muzycznej skupia się na ich twórczości, która wielokrotnie została utytułowana chociażby ilością sprzedanych płyt, singlami, które podbijały listy przebojów czy też tłumem bijącym na ich koncerty! Co więcej Beatę Kozidrak operującą czterooktawową skalą głosu podczas śpiewu śmiało można nazwa polską Whitney Houston! Z niecierpliwością oczekujemy na występ autorów takich hitów jak: „Szklanka wody”,  „Myśli i słowa” czy też „Płomień z nieba”.

Prawdziwy żar wśród zgromadzonej publiczności z pewnością wznieci grupa Dżem, którą także będziemy gościli 14 sierpnia w Parku Rozrwyki Energylandia! Mówiąc o twórczości tego zespołu śmiało można użyć słów: największe rockowe polskie przeboje! Niezbitym tego dowodem jest ich debiutancki album zatytułowany „Cegła”, który ukazał się w 1985 r. To właśnie z niego pochodzą takie przeboje jak: „Czerwony jak cegła” czy „Whisky”. Jednak początki zespołu datuje się na rok 73-ci. Wtedy też formację zasilił pierwszy wokalista. Ryszard Rierdel, bo o nim mowa, współtworzył piosenki i koncertował do 94-tego, czyli przez ponad 20 lat! Po śmierci zastąpił go Jacek Dewódzki, z którym grupa nagrała cztery albumy. Od 2001 roku nowym wokalistą Dżemu jest Maciej Balcar.

Podczas festiwalu Giganci Sceny RMF będziemy mogli także zobaczyć i usłyszeć autorów prawdziwych  tytanów polskiego przemysłu fonograficznego, których przeboje po dziś dzień nuci cała Polska! To oczywiście zespół Kombii z Grzegorzem Skawińskim oraz Waldemarem Tkaczykiem na czele. Formacje tę doskonale znamy z singli: „Black and white”,  „Nasze rendes-vous”, ale także nowszych produkcji: „Gdzie jesteś dziś” czy „Kolory tańczą w twoich oczach”. Z pewnością kolorowo będzie 14 sierpnia na strefie festiwalowej Energylandii mogąc usłyszeć tak wiele znanych przebojów tej grupy muzycznej!

Kupując bilet na Gigantów Sceny RMF dostęp do wszystkich atrakcji  Parku podczas trwania koncertów jest kompletnie darmowy! Przypominamy, że aktualnie trwa sprzedaż już III puli biletów w cenie 89 złotych, czyli aż 10 zł mniej niż cena normalnego biletu do Energylandii! Cena biletu w dniu imprezy wyniesie 129 złotych. Osoby zainteresowane biletami VIP dającymi dużo więcej udogodnień, w tym m.in. dostęp do Parku już od momentu otwarcia, w czasie trwania koncertów specjalnie wydzieloną strefę VIP z cateringiem oraz barkiem w cenie oraz wieloma innymi dodatkami, mogą je nabyć w cenie 600 złotych. Bilety nabyć w kasach naszego Parku, a także elektronicznie za pomocą strony: www.festival.energylandia.pl – tutaj dostępne także bilety na nasz kolejny festiwal Kings Of  Hardstyle!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *