Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj w Skawinie

Rodzice, dzieciaki jesteście gotowi? Rowery, hulajnogi przygotowane? Jeśli jeszcze nie, radzimy pośpiech! Już 7 maja 2018 r., ruszamy z kampanią „Rowerowy Maj”. Od tego dnia każdy przyjazd ekologicznym środkiem transportu do przedszkola oraz szkoły nagradzamy naklejką do specjalnego dzienniczka! Chcesz wiedzieć więcej, czytaj! „Rowerowy Maj” to największa ogólnopolska kampania promująca zdrowy tryb życia i aktywne podróże dzieci do szkół i przedszkoli na rowerach oraz hulajnogach. Kampania jest autorskim projektem Miasta Gdańsk, w którym Gmina Skawina bierze udział po raz drugi – informuje serwis gminny.

Do aktywnych podróży w tej edycji „Rowerowego Maja” zachęcać będziemy około tysiąca uczniów, przedszkolaków, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi z następujących placówek:

 • Przedszkole Samorządowe nr 2 w Skawinie;
 • Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie;
 • Przedszkole Samorządowe nr 5 w Skawinie;
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Skawinie;
 • Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie;
 • Zespół Placówek Oświatowych w Kopance;
 • Katolickie Przedszkole w Skawinie.

Placówki wytypowane do udziału w kampanii dobrane zostały po analizie drogi dojazdu, czyli poziomu bezpieczeństwa, który jest dla nas priorytetem. Zachęcamy też rodziców – choćby raz w tygodniu – zastąpcie samochód rowerem. Dla zdrowia, dla lepszego samopoczucia, dla przykładu, dla SIEBIE!

AKTUALNA strona kampanii w Skawinie: https://rowerowymaj.eu/skawina/

Przypomnijmy krótko zasady kampanii:

 • czas realizacji: miesiąc maj
 • liczą się aktywne dojazdy do szkoły: rowerem, hulajnogą lub na rolkach;
 • każdy uczestnik akcji za dotarcie do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą lub na rolkach otrzyma każdego dnia dwie naklejki: kwadratową do książeczki rowerowej (każdy uczestnik otrzyma własną) oraz okrągłą na plakat klasowy (każdy rodzic przed rozpoczęciem akcji otrzyma broszurę informującą o zasadach i planowanym przebiegu kampanii);
 • wyniki: o wyniku indywidualnym decyduje liczba przejazdów, o grupowym – frekwencja rowerowa, czyli wskaźnik możliwych przejazdów;
 • nagrody indywidualne: każdy uczestnik otrzymuje nagrodę uzależnioną od ilości przejazdów;
 • nagrody grupowe: otrzymają je najbardziej aktywna klasa i grupa przedszkolna;

Szczegółowych informacji na temat kampanii Rowerowy Maj udzielają koordynatorzy:

Zapraszamy do kontaktu!

„Rowerowy Maj” to edukacja, zabawa i rywalizacja skutecznie promująca aktywny tryb życia i komunikację rowerową. W maju dziedzińce przedszkoli i szkół zmienią się w wielkie parkingi rowerowe, a dzieci nie będą chciały opuścić ani jednego dnia zabawy. Informacje o przebiegu zeszłorocznej edycji kampanii w Gminie Skawina: KLIKNIJ TUTAJ. Oficjalna strona internetowa kampanii: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: Gmina Skawina

2 response to "Kolejna edycja akcji Rowerowy Maj w Skawinie"

 1. Przez: Rowerowa Skawina Zamieszczono: 4 maja 2018

  Rowerzyści! Życzymy szerokości i niech noga podaje. 🙂 Powodzenia tym, co na hulajnogach, rolkach i deskach pojadą do przedszkola lub szkoły. Trzymamy kciuki i dopingujemy!

 2. Przez: rowerzysta Zamieszczono: 29 kwietnia 2018

  Super, że Redakcja promuje właśnie takie akcje. Na pewno pozwoli to na poprawę swojego zdrowia, kondycji fizycznej. Może właśnie takie informacje pozwolą na wyjście z domów rodzin, znajomych i zorganizowanie wspólnej wycieczki. Brawo Redakcja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *