Lokalna uchwała antysmogowa – Sejmik Województwa zdecydował

Sejmik Województwa 27 września 2021 r. większością głosów przyjął uchwałę w sprawie wprowadzenia na obszarze gminy Skawina ograniczeń w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw. Głosowanie w sejmiku poprzedziło głosowanie nad uchwałą Rady Miejskiej w Skawinie, która 26 maja br. niemal jednogłośnie wyraziła zgodę na przyjęcie lokalnej uchwały antysmogowej.

Przypomnijmy, że głównym założeniem uchwały jest zakaz spalania węgla od 2030 roku oraz zakaz spalania węgla w instalacjach, których eksploatacja rozpocznie się po 1 stycznia 2023 roku.

Treść całej uchwały dostępna jest w załączniku.

„Przed nami jeszcze bardzo wiele pracy, bo za dokumentami muszą iść konkretne działania. Pomożemy mieszkańcom wymienić piece węglowe, będziemy kontynuowali przyznawanie wysokich dofinansowań oraz będziemy dołączali do nowych programów pomocowych” – zaznaczył Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko. 

Już dzisiaj Gmina Skawina należy do liderów działań walki ze smogiem, oferując szeroki wachlarz pomocy finansowej i doradczej. Wystarczy skorzystać z pomocy w Referacie Efektywności Energetycznej UMiG w Skawinie przy ul. Rynek 12, wejście od ul. Krzywej.

Pomoc można uzyskać w ramach dotacji gminnej, dotacji z programu Czyste powietrze, pomocy w programie Stop Smog, w ramach programu Powiat bez smogu oraz w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W przygotowaniu dokumentacji pomogą ekodoradcy UMiG w Skawinie. 

Źródło: Gmina Skawina

 

Załączniki:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *