Nie wiesz na kogo zagłosować? Krótki test Latarnik Wyborczy Ci w tym pomoże!

Latarnik Wyborczy to narzędzie przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i uczelnie: Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej oraz Uniwersytet Warszawski. Latarnik to prosty test, który ma nam pomóc w wyborze komitetu wyborczego, którego program jest najbliższy naszym przekonaniom. Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019 już za tydzień 26 maja 2019 r. Jednak wciąż niewiele merytorycznych treści oraz programów wyborczych poszczególnych komitetów w ostatnim czasie trafia do debaty publicznej. Polityka żywi się głównie emocjami i to emocje wyborców decydują, kto te wybory wygra a przecież nie zawsze są to najlepsi doradcy. Pomoże Wam w tym Latarnik Wyborczy.

Jak wypełnić test?

Wystarczy, że ustosunkujesz się do 24 stwierdzeń dotyczących kwestii politycznych, społecznych i ekonomicznych.

Dla każdego stwierdzenia użytkownik wybiera jedną z odpowiedzi: Zgadzam się, Nie zgadzam się, lub Nie mam zdania. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z krótkiej notki wyjaśniającej istotę poruszanego zagadnienia.

Aplikacja porównuje odpowiedzi użytkownika z odpowiedziami komitetów partyjnych na te same pytania i pokazuje procentową zgodność deklaracji partii z odpowiedziami użytkownika.

>>>   ROZPOCZNIJ TEST   <<<

Twórcy Latarnika o samym programie:

Latarnik wyborczy to aplikacja neutralna politycznie, nie promuje żadnych konkretnych poglądów, partii ani komitetów wyborczych. Pomagamy głosować świadomie, decyzje zostawimy naszym użytkownikom. Tworzymy Latarnika w podobny sposób od 2005 roku, niezależnie od bieżącej sytuacji politycznej, w ten sam sposób traktujemy wszystkie partie i komitety wyborcze i tak samo prezentujemy ich odpowiedzi. W dziale FAQ naszej strony można zobaczyć, jak w przejrzysty sposób obliczamy stopień bliskości odpowiedzi użytkownika i partii.

Źródło: https://latarnikwyborczy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *