Rekordowy Dragon Piast Cup 2014

dragon20976 zawodników z 96 drużyn, reprezentujących 4 województwa ? tak w największym skrócie można podsumować rekordową, czwartą edycję Dragon Piast Cup 2014. Marka turnieju organizowanego przez Miejskie Towarzystwo Sportowe „Piast” Skawina w krótkim czasie uczyniła go największym cyklem futbolowych zmagań dla dzieci w Małopolsce!

Ale czy możemy tu mówić o przypadku? – Za pierwszym razem bardzo nieśmiało zdecydowaliśmy się na organizację turnieju w trzech kategoriach wiekowych, ale na rozesłane zaproszenia otrzymaliśmy lawinę odpowiedzi i w ciągu kilku dni mieliśmy zamkniętą listę uczestników – opowiada pomysłodawca cyklu, Marcin Kuflowski i dodaje: – W kolejnych edycjach musieliśmy się starać, by nie strącić wysoko zawieszonej poprzeczki, ale widząc, że z roku na rok robimy coraz więcej turniejów, w których gra coraz więcej drużyn – chyba się to udaje!

A ta wysoko zawieszona poprzeczka to m.in. wprowadzenie obowiązkowych pakietów nagród dla wszystkich uczestników (dzieci otrzymują książki o tematyce piłkarskiej, okolicznościowe kubeczki, smycze, długopisy, notesy i innego rodzaju drobne upominki), słodycze, ciepły poczęstunek, a także konkursy, które wypełniają czas oczekiwania na kolejne mecze. Dla najlepszych, oczywiście, puchary, medale i statuetki. Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się internetowe transmisje na żywo z zawodów, które obejrzało łącznie ponad 6000 widzów na kanale www.PiastSkawina.pl/PIAST-TV!

Co szczególnie cieszy organizatorów, do Skawiny przyjeżdża coraz więcej szkółek mających wysoką pozycję w rywalizacji na szczeblu młodzieżowym z Małopolski (AS Progres Kraków, AP 21 Kraków, Cracovia, Sandecja Nowy Sącz, Orbita Bukowno, Okocimski Brzesko, Unia Tarnów, Harnasie Tymbark i …długo by jeszcze wyliczać!), ale też ze Śląska (AKS Mikołów, MUKP Dąbrowa Górnicza, Gol Częstochowa) i Opolszczyzny (Piast Strzelce Opolskie). Znakomity poziom miał zwłaszcza turniej żaków, w którym piąte miejsce zajęła Orbita Bukowno (mistrz Śląska w …wyższej kategorii wiekowej!), a w meczu o …7 miejsce zmierzyły się uznane krakowskie marki: Progres i Cracovia!

Wszyscy goście skawińskiego Dragona zgodnie podkreślają, że hala Liceum Ogólnokształcącego jest przestronna i piękna, jest w niej ciepło, a zawody mają zawsze bardzo sprawny przebieg. No i fakt, że nikt nie wyjeżdża z pustymi rękami ? ma też niebagatelne znaczenie dla przyjezdnych.

DRAGON PIAST CUP 2014 w liczbach:

  • rozegrano łącznie 10 turniejów,
  • w których wzięło udział 96 drużyn,
  • reprezentowanych przez 976 zawodników.

ZWYCIĘZCY poszczególnych turniejów DRAGON PIAST CUP 2014:

żaki (2006 i młodsi): SANDECJA Nowy Sącz

trampkarze I (2000 i młodsi): SŁOWIK Olkusz

młodzicy (2003 i młodsi): HARNASIE Tymbark

orliki (2005 i młodsi): PIAST Skawina

orliki I (2004 i młodsi): PIAST Strzelce Opolskie

orliki II (2004 i młodsi): ORZEŁ Piaski Wielkie

żaki (2007 i młodsi): BRONOWIANKA Kraków

skrzaty (2008 i młodsi): AP Brzesko

młodzicy (2002 i młodsi): KAROL Wadowice

trampkarze II (2000 i młodsi): AS PROGRES Kraków

Cykl turniejów DRAGON PIAST CUP 2014 uzyskał finansowe wsparcie Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego i Gminy Skawina.

Źródło:
MTS Piast Skawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *