Zapraszamy wszystkich kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina do przesłania programów wyborczych

masz_głos_masz_wybór_260Zapraszamy serdecznie wszystkich kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina do przesłania na adres redakcji portalu infoskawina.pl swoich programów wyborczych. Zostaną one opublikowane w zakładce Wybory Samorządowe 2014 w celu zapoznania mieszkańców z pomysłami kandydatów na to, jak miałaby wyglądać gmina za ich kadencji. Niezależnie w marcu 2014 r. wysłaliśmy do czterech ujawnionych kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina prośbę o przesłanie swoich programów wyborczych. Wczoraj te wnioski ponowiliśmy. Czekamy na odpowiedź od Pana Pawła Kolasy, Pana Ryszarda Majdzika, Pana Norberta Rzepisko i Pani Anny Wąsowicz. Jeśli ujawnią się kolejni kandydaci na burmistrza, również ich zapytamy o swój program wyborczy.

Gdy już programy zostaną nam przedstawione, opublikujemy je dla mieszkańców (wyborców) w zakładce Wybory Samorządowe 2014. Mieszkańcy dzięki temu będą mogli z nimi zapoznać się i wybrać najodpowiedniejszego kandydata.

Będziemy analizować programy wyborcze kandydatów, pytać o ich plany, czy znają potrzeby mieszkańców i jakie działania chcą podjąć. Zdobytą wiedzą będziemy dzielić się z mieszkańcami, zachęcając ich do świadomego wyboru. Tak, aby głosowanie przestało być grą w totka, a stało się przemyślaną decyzją, poprzedzoną zdobytą wiedzą i przekonaniem o preferowanych przez siebie kandydatach.

Przypominamy, że portal infoskawina.pl jest uczestnikiem ogólnopolskiej akcji “Masz Głos, Masz Wybór” (program “Głosuj świadomie” – czytaj więcej: „Masz głos, masz wybór” – portal Infoskawina.pl dołączył do akcji!).

4 response to "Zapraszamy wszystkich kandydatów na burmistrza miasta i gminy Skawina do przesłania programów wyborczych"

 1. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 10 października 2014

  Co by nikt nie myślał że prowadzę dyskusję sam ze sobą, ale mam chwilę czasu więc szukam i znalazłem jeszcze jedną stronę KW.
  http://www.nmng.pl/rejestr/rejestr_wplat.pdf dokument do którego kieruje link to jak na chwilę obecną jedyne informację na tej stronie.
  Zakładam że jest to informacja wymuszona przez PKW, ale ogólnie pokazuje stosunek obecnie rządzących samorządowców “Nasze Miasto, Nasza Gmina”. Patrząc po wpłatach bardziej bym zadał pytanie. Nasze znaczy czyje? Aby wszystkim żyło się lepiej? Patrząc po nazwiskach to jeden z najbogatszych ludzi ze Skawiny oraz wysoko postawiony kiedyś manager Bahlsen. Hmm … no to jak już wiemy kto będzie płacił za plakaty na tablicach to może jeszcze się dowiemy jaki kit nam będą wciskać.

  • Przez: gość Zamieszczono: 11 października 2014

   czyli szykować się na “inwestycje” w okolicach Kawusi… tereny, pozwolenia.. etc.

 2. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 10 października 2014

  Dla zainteresowanych poszukałem trochę i znalazłem. Jak dla mnie to jest to tylko wstęp do dyskusji.
  PO (Anna Wąsowicz) – http://www.annawasowicz.com.pl/2014/10/manifest.html
  PiS (Norbert Rzepisko) – http://www.wyboryskawina.pl/blog/93/41/Praworzadnosc-gospodarnosc-i-otwartosc-NASZE-cele.html

  Pan Paweł Kolasa zlecił wykonanie strony internetowej, to dobrze o nim świadczy na miesiąc przed wyborami http://pawelkolasa.pl/
  Niestety nic nie znalazłem o Panu Ryszardzie Majdziku, jeżeli ktoś potrafi wskazać jakieś miejsce gdzie jest jakaś jego propozycja dla Skawiny to proszę.
  Mam nadzieję że jak już pojawią się propozycję pozostałych kandydatów to będzie możliwe zrobienie jakiegoś fajnego zestawienia tabelarycznego poszczególnych programów w kategoriach.

  Piotr Orznowski (PO – bez skojarzeń ja byłem pierwszy)

 3. Przez: Piotr Orznowski Zamieszczono: 10 października 2014

  Witam, bardzo słuszny postulat redakcji infoSkawina. Sam na własną rękę szukałem i nie ma dużo w Internecie.
  Nie wiem, czy jest to związane z tym, że nasi samorządowcy nie mają nam nic do powiedzenie i traktują nas jak ciemną masę licząc że będziemy głosować “wybierając mniejsze zło”? Chciałbym móc zagłosować na kandydata do którego będę przekonany. W wyborach samorządowych można odejść od partyjniactwa i skupić się na faktycznych propozycjach. Chciałbym zobaczyć propozycję kandydatów, ale nie “listę marzeń” ale konkrety i propozycję jak to zrobić i skąd wziąć na to pieniądze. Uważam że jako społeczeństwo obywatelskie mam prawo tego żądać.

  Piotr Orznowski (PO – bez skojarzeń ja byłem pierwszy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *