Zmiany w funkcjonowaniu linii 213, 263 i 273 MPK w Krakowie!

Jak informuje serwis promocyjny Gminy Skawina w związku przebudową przejazdu kolejowego na drodze wojewódzkiej 953 w Rzozowie i koniecznością zamknięcia drogi na remontowanym odcinku, uprzejmie informujemy, że w dniach 23-31 października 2017 r. zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej na liniach 213, 263 i 273.

 

Linie autobusowe zostaną skierowane na trasy objazdowe:

Linia autobusowa nr 213 relacji Czerwone Maki – Krzęcin Pętla z przystanku Czerwone Maki do przystanku Skawina Rzepnik kursować będzie bez zmian. Z przystanku Skawina Rzepnik przekierowana zostanie do przystanku Skawina Cmentarz, dalej po trasie linii 253 do przystanku Radziszów Centrum. Następnie linia skieruje się w prawo przez most na rzece Skawince i dalej w kierunku przystanku Rzozów PKP aż do przystanku Rzozów Zagonnie, gdzie skręci w lewo w kierunku przystanku Rzozów Szkoła. Dalej linia 213 pojedzie po swojej stałej trasie. Analogicznie przebiegać będzie objazd na trasie wariantowej Krzęcin Pętla – Skawina. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach.

Bez obsługi linią 213 pozostaną przystanki: Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd, Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I. Przystanek Rzozów Szkoła dla linii 213 (kierunek Kraków) zostanie wyznaczony w tymczasowej lokalizacji w zatoce parkingowej na wysokości kościoła w Rzozowie. Dla kursów w relacji Skawina – Krzęcin dodatkowo bez obsługi pozostaną przystanki: Skawina Ajka, Skawina Popiełuszki i Skawina Cmentarz.

Linia autobusowa nr 263 relacji Czerwone Maki – Wola Radziszowska z przystanku Czerwone Maki do przystanku Skawina Rzepnik kursować będzie bez zmian. Z przystanku Skawina Rzepnik przekierowana zostanie do przystanku Skawina Cmentarz, dalej po trasie linii 253 do przystanku Radziszów Centrum. Następnie linia skieruje się w prawo przez most na rzece Skawince i dalej w lewo do przystanku Radziszów Zacisze, gdzie powróci na swoją stałą trasę. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach. Bez obsługi linią pozostaną przystanki: Skawina Rynek, Skawina Szkoła, Skawina Sąd, Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I, Rzozów Skotnica, Rzozów Zagonnie, Rzozów PKP, Radziszów Kładka.

Linia autobusowa nr 273 relacji Skawina – Grabie z przystanku Skawina (ul. Jana Pawła II) do przystanku Skawina Sąd pojedzie bez zmian. Z przystanku Skawina Sąd (po trasie linii 235) do przystanku Borek Szlachecki I. Następnie linia skręci w lewo w kierunku Rzozowa do przystanku Rzozów Szkoła (wyznaczonego w tymczasowej lokalizacji w zatoce parkingowej na wysokości kościoła w Rzozowie), dalej pojedzie w kierunku Radziszowa. Linia 273 powróci na swoją trasę od przystanku Rzozów Zagonnie. Na trasie objazdowej linia zatrzyma się na wszystkich przystankach. Bez obsługi linią pozostaną przystanki: Skawina Koncentraty, Rzozów Baseny, Rzozów I, Rzozów Skotnica.

Źródło: GK

1 response to "Zmiany w funkcjonowaniu linii 213, 263 i 273 MPK w Krakowie!"

  1. Przez: Mieszkaniec Rzozowa Zamieszczono: 25 października 2017

    Mieszkańcy Rzozowa po wschodniej części torowiska od strony Skawiny pozostali na 8 dni bez komunikacji miejskiej. Osoby nie posiadające własnego samochodu nie mają jak zrobić zakupów (np. osoby starsze). Dzieci nie mają jak dostać się do szkoły. Nie zostały przygotowane żadne środki zastępcze np: tymczasowe kładki dla pieszych, lub komunikacja zastępcza. Arogancja kolejarzy, gdy ktoś próbuje po tłuczniu przejść do centrum wsi.. Wydaje mi się,że organizacyjnie jak zwykle ktoś nawalił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *